Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 01 marca

Kalendarium: 01 marca

0
(0)

2005
W pałacu Buckingham odbyło się spotkanie królowej Elżbiety II z przedstawicielami brytyjskiego przemysłu muzycznego. Podczas niego ogłoszono powstanie nowej nagrody, „Queen’s Medal For Music”, która będzie przyznawana artystom, którzy mają „znaczący wpływ na muzyczne życie narodu”. Królewski medal będzie przyznawany 22 listopada, w dzień upamiętniający świętą Cecylię, patrona muzyki. Szefem komitetu „Queen’s Medal For Music” został kompozytor sir Peter Maxwell Davies. W spotkaniu uczestniczyli między innymi Eric Clapton, gitarzyści Jimmy Page (Led Zeppelin), Jeff Beck i Brian May (Queen), wokalista Judas Priest Rob Halford, Roger Daltrey (lider The Who) i Phil Collins.

2002
W Shoreham, w angielskim hrabstwie West Sussex, zginęła 36-letnia Do’Reen Waddell, członkini popularnej w latach 90. grupy Soul II Soul. Wokalistka została oskarżona przez ochronę hipermarketu Tesco o kradzież, nie chciała jednak czekać na wyjaśnienie sprawy i zaczęła uciekać. Wybiegła na ruchliwą ulicę i została potrącona przez trzy samochody.

1995
Rolling Stones po raz pierwszy w swej karierze wystąpili w Afryce, gdzie dwa ich koncerty zobaczyło ok. 100 tys. osób.

1989
Bruce Springsteen rozwiódł się ze swą pierwszą żoną, modelką Julianne Phillips.

1985
Grupa Lady Pank po raz pierwszy wyjechała do Stanów Zjednoczonych i przebywała tam trzy tygodnie.

1980
W Berkhamsted Civic Centre odbył się pierwszy koncert grupy Marillion.

1975
John Lennon był prezenterem podczas uroczystości wręczenia nagród Grammy.

1973
Urodził się Ryan Peake, gitarzysta kanadyjskiego zespołu Nickelback.

1958
W Bristolu urodził się brytyjski wokalista popowy Nik Kershaw. W latach 1979-82 był gitarzystą i pianistą jazzrockowej grupy Fusion. Pierwszą płytę solową wydał w 1983 roku, a jego największe przeboje to „Wouldn’t It Be Good” (1984), „The Riddle” (1984) i „Wide Boy” (1985).

1904
Urodził się Glenn Miller. Kompozycje nagrane przez jego orkiestrę wielokrotnie gościły na pierwszych miejscach list przebojów. Najbardziej znane z nich to „In The Mood” i „Tuxedo Junction”. We wrześniu 1942 roku Miller wstąpił do amerykańskiego lotnictwa, gdzie założył najbardziej znaną orkiestrę wojskową okresu II wojny światowej. ”15 grudnia 1944 roku samolot, którym leciał z Londynu do Paryża, zaginął w tajemniczych okolicznościach.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *