Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 02 lipca

Kalendarium: 02 lipca

5
(1)

2005
W 10 miastach odbyły się wielkie koncerty charytatywne zorganizowane przez Boba Geldofa w ramach akcji Live 8. Ich celem było zwrócenie uwagi polityków grupy G8 na problemy, z którymi boryka się Afryka, jak głód, bieda, bezrobocie czy AIDS. Koncerty odbyły się w Filadelfii, Londynie i Eden w Kornwalii (Wielka Brytania), Paryżu, Berlinie, Rzymie, Tokio, Moskwie i w Barrie w kanadyjskim Ontario.

2001
Liam Gallagher, kontrowersyjny frontman angielskiej grupy Oasis, został po raz drugi ojcem. Jego narzeczona, Nicole Appleton, powiła w szpitalu Portland Hospital w Londynie, synka. Chłopczyk otrzymał imię Gene.

1991
Podczas koncertu Guns N’ Roses w Saint Louis w stanie Missouri wokalista Axl Rose rzucił się na jednego z fanów, a potem przerwał występ, co spowodowało zamieszki i zdemolowanie sali. Obrażenia odniosło 40 fanów i 20 porządkowych. Szkody materialne oceniono na 200 tysięcy dolarów.

1990
Konferencja włoskich biskupów rozpoczęła kampanię, która miała na celu niedopuszczenie do organizacji trzech koncertów Madonny we Włoszech. Biskupi napisali: Jej nowy program przez symbole, które wykorzystuje i wartości, które wyraża, stanowi obrazę dobrego smaku.

1986
Urodziła się lubiąca skandale amerykańska gwiazdka pop, Lindsay Lohan.

1983
W Phoenix w stanie Arizona przyszła na świat Michelle Branch – amerykańska wokalistka, gitarzystka i autorka piosenek, która zasłynęła dzięki duetom z Carlosem Santaną.

1973
Brian Eno odszedł z Roxy Music. Powodem był konflikt pomiedzy nim a Bryanem Ferry.

1954
Urodził się Peter Briquette, basista Boomtown Rats.

1952
W Kalifornii urodził się Johnny Colla, gitarzysta i saksofonista grupy Huey Lewis And The News.

1948
Urodził się Józef Skrzek, klawiszowiec między innymi grup Breakout i SBB.

1934
Urodził się Tom Springfield, brytyjski wokalista i kompozytor. Naprawdę nazywa się Dion O’Brian. W 1960 roku założył grupę Springfields, wraz z siostra Dusty oraz Timem Fieldem. Kiedy pod koniec 1963 Dusty opuściła zespół, aby rozpocząć karierę solową Tom postanowił zostać producentem i współpracował szczególnie z grupą Seekers.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Kalendarium: 02 lipca”

  1. Awatar Mirek
    Mirek

    Józef Skrzek! Geniusz! Wszystkiego dobrego panie Józefie! Wielu lat w zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *