Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 06 stycznia

Kalendarium: 06 stycznia

0
(0)

2005
Jacque Hollander, była asystentka do spraw public relations Jamesa Browna, wniosła sprawę w sądzie w stanie Illinois, oskarżając go o gwałt, którego miał się dopuścić przed 16 laty. Kilka lat wcześniej muzyk miał także sprawę o molestowanie innej współpracowniczki.

2004
Na hollywoodzkim Chodniku Sławy została odsłonięta gwiazda kanadyjskiej wokalistki Celine Dion.

2001
Śmiercią samobójczą zmarł Jacek Olter, perkusista grup Miłość, Kury, współpracujący także z zespołami Groovekojad, Dyliżans i The Users. Miał 29 lat.

1996
O.J. Simpson zadzwonił do stacji radiowej w Los Angeles, prosząc o utwór „One Sweet Day” Mariah Carey i Boyz II Men. Piosenkę zadedykował swojej zamordowanej żonie.

1993
Na atak serca zmarł legendarny muzyk jazzowy Dizzy Gillespie.

1989
Madonna i aktor Sean Penn ogłosili zamiar rozwodu.

1977
Wytwórnia EMI wyrzuciła grupę Sex Pistols po telewizyjnym skandalu z Billem Groungy – zaproszeni przez niego do programu emitowanego na żywo obrzucili gospodarza wyzwiskami. W marcu Sex Pistols podpisali kontrakt z inną wytwórnią – A&M.

1975
Ponad 2000 fanów Led Zeppelin, oczekujących całą noc przed budynkiem Boston Garden, bu kupić bilety na koncert grupy, obrzuciło fasadę budynku butelkami po piwie. Szkody wyceniono na 75 tysięcy dolarów, a burmistrz miasta odwołał koncert.

1971
W Pionkach urodził się jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów popowych, były frontman zespołu Mafia – Andrzej 'Piasek’ Piaseczny.

1964
W Liverpoolu urodził się Mark O’Toole, członek brytyjskiej grupy Frankie Goes to Hollywood.

1959
W Filadelfii urodziła się Kathy Sledge, wokalistka amerykańskiej żeńskiej grupy Sister Sledge.

Gibson Flying V
1958
Gibson opatentował sławną gitarę elektryczną Flying V.

1953
W Glasgow urodził się Malcolm Young z heavy rockowej kapeli AC/DC.

1946
W Cambridge w Wielkiej Brytanii urodził się Syd Barrett, wokalista, gitarzysta oraz artysta plastyk. Był współtwórcą grupy Pink Floyd i autorem pierwszych kompozycji muzycznych tego zespołu. Nagrał dwa albumy solowe. Po roku 1971 wycofał się całkowicie z działalności muzycznej.

1941
W Wimbledonie w Wielkiej Brytanii urodziła się Sandy Denny, wokalistka i gitarzystka grupy Fairport Convention. Zastąpiła w niej w 1968 roku Judy Dyble. Współpracowała także z The Strawbs i Led Zeppelin. Zmarła 21 kwietnia 1978 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *