Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 07 lipca

Kalendarium: 07 lipca

4
(1)

2009
Na cmentarzu Forest Lawn w Los Angeles odbyła się prywatna ceremonia pożegnania Michaela Jacksona. Na uroczystości pojawili się członkowie rodziny oraz najbliżsi przyjaciele. Po zakończeniu krótkiej uroczystości przybrana czerwonymi kwiatami złota trumna z ciałem Michaela Jacksona przewieziona została do Staples Center, gdzie o godz. 19:15 polskiego czasu rozpoczęło się pożegnanie Króla Popu. Kilkanaście tysięcy ludzi w Staples Center i ponad miliard przed telewizorami na całym świecie żegnało Michaela.

2006
W wieku 60 lat zmarł Roger Keith „Syd” Barrett, pierwszy lider grupy Pink Floyd. Wyrzucony z zespołu w 1968 roku z powodu zaburzeń psychicznych, nagrał jeszcze kilka płyt solowych.

2006
Hip-hopowy magnat Marion „Suge” Knight utracił kontrolę nad słynną wytwórnią Death Row Records. O bankructwie firmy zadecydował wyrok sądu. Knight złożył wniosek o ogłoszenie bankructwa wytwórni na początku 2006 roku po tym, jak został zmuszony do zapłacenia 100 milionów dolarów byłej współpracownicy.

2002
Na stadionie szczecińskiej Pogoni Ryszard Rynkowski zagrał drugi już wspólny koncert z Joe Cockerem. Pierwszy miał miejsce w Warszawie ”7 miesięcy wcześniej.

1987
Autobus, którym podróżował po Europie zespół U2, został uszkodzony przez wybuch bomby podłożonej przed jedną z restauracji w Brukseli.

1982
W Filadelfii przyszedł na świat amerykański raper – Cassidy (Barry Adrian Resse). Przy nagraniu jego debiutanckiej płyty pomógł kolega po fachu, raper i producent muzyczny R. Kelly.

1980
W Berlinie Led Zeppelin zakończyli 14-dniową europejską trasę koncertową. Jako ostatni wykonali utwór „Whole Lotta Love”. Jak się okazało był to ostatni koncert zespołu.

1964
W Gdańsku urodził się Krzysztof Skiba – polski muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta. Współzałożyciel, autor tekstów i lider zespołu Big Cyc. Współzałożyciel Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. Felietonista tygodnika „Wprost”.

1963
W Nowym Jorku urodziła się piosenkarka Vonda Shepard.

1940
W Liverpoolu urodził się Richard Starkey, późniejszy Ringo Starr, najstarszy z Beatlesów.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *