Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 08 kwietnia

Kalendarium: 08 kwietnia

0
(0)

2010
Zmarł legendarny menedżer grupy Sex Pistols – Malcolm McLaren. Miał 64 lata. McLaren rozpoczął karierę w showbiznesie w 1971 roku, w londyńskim środowisku projektantów mody. Jeszcze w latach 70. związał się z brytyjską sceną muzyczną zakładając własną wytwórnię płytową. Wkrótce został również menedżerem formacji The Strand, która następnie zmieniła nazwę na Sex Pistols. W swojej karierze McLaren próbował również sił w roli wykonawcy solowego i w latach 1983-98 nagrał cztery płyty.

2008
W wieku 81 lat zmarła matka Boba Marleya. Cedella Booker zmarła z przyczyn naturalnych w swoim domu w Miami. Booker napisała dwie biografie swojego sławnego syna, który zmarł w 1981 roku na raka mózgu, oraz wydała dwie płyty.

2006
Zespół The Rolling Stones po raz pierwszy wystąpił w Chinach. Koncert odbył się w Szanghaju przed liczącą 8 tysięcy widzów publicznością, złożoną w dużym stopniu z obcokrajowców. Warunkiem występu było wycofanie z programu kilku sztandarowych utworów zespołu, w tym „Honky Tonk Woman” i „Brown Sugar”.

2003
Brytyjska wokalistka R&B; Ms. Dynamite podpisała kontrakt warty 1,5 miliona dolarów na reklamę napojów Pepsi na Wyspach.

1998
W nowojorskim Hammerstein Ballroom odbył się koncert piosenek Burta Bacharacha i Hala Davida – „One Amazing Night”. Na scenie pojawili się między innymi Elvis Costello, Chrissie Hynde (The Pretenders), Sheryl Crow i Dionne Warwick.

1994
W Seattle znaleziono ciało Kurta Cobaina, frontmena Nirvany. Odkrycia dokonał elektryk, który przyszedł zamontować w domu system alarmowy. Cobain zastrzelił się trzy dni wcześniej.

1971
Chicago, jako pierwsza grupa rockowa, zagrała w nowojorskiej Carnegie Hall.

1962
W Lafayette w stanie Indiana urodził Izzy Stradlin, który naprawdę nazywa się Jeffrey Isbell, współzałożyciel i gitarzysta (do roku 1991) grupy Guns N’ Roses.

1947
Urodził się wybitny gitarzysta rockowy Steve Howe, znany z występów z grupami Tomorrow, Yes, Asia, GTR. Nagrywał także solo.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *