Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 10 kwietnia

Kalendarium: 10 kwietnia

0
(0)

2010
Grupa Faith No More wystąpiła w teatrze Warfield w San Francisco (Kalifornia) ze swoim dawnym frontmanem Chuckiem Mosleyem, który opuścił formację przed 22 laty. Mosley wykonał z zespołem pięć utworów.

2007
Dawny dom Johnny’ego Casha w Hendersonville w stanie Tennessee został zniszczony przez pożar, do którego doszło podczas prac remontowych. Mimo wysiłków strażaków budynku nie udało się uratować. W roku 2006 posiadłość kupił za 2,3 miliona dolarów Barry Gibb z grupy Bee Gees, który chciał urządzić w tam studio nagraniowe. W oficjalnym oświadczeniu rzecznik artysty poinformował, że Gibb i jego żona są głęboko zasmuceni i zrozpaczeni wiadomością o pożarze.

2006
Przyszedł na świat pierworodny syn Isaaca Hayesa i jego żony Adjowy – Nana Kwadjo Hayes. Małżeństwo podzieliło się tą radosną informacją dopiero miesiąc później. Hayes jest kompozytorem słynnego tematu z filmu „Shaft” (1971), znany jest także jako Chef z animowanego serialu „South Park”.

2005
Dolores O’Riordan oraz jej mąż Don Burton zostali rodzicami po raz trzeci. Do rodziny dołączyła druga córka Dakota Rain Burton.

2004
W gdańskim szpitalu zmarł bard, poeta i prozaik Jacek Kaczmarski. Przyczyną śmierci był rak przełyku, z którym artysta zmagał się od kilku lat.

2002
Amerykański aktor Johnny Depp został po raz drugi ojcem. Jego życiowa partnerka, francuska aktorka i piosenkarka Vanessa Paradis, urodziła w szpitalu w Neuilly niedaleko Paryża, chłopca. Synek otrzymał imię Jack, a tuż po przyjściu na świat ważył 3,2 kg.

2000
Bard i poeta Jacek Kaczmarski, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności w ruchu studenckim, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej z okazji jubileuszu 50-lecia ZSP.

1999
Podczas gali rozdania Fryderyków 1998, Agnieszka Chylińska wokalistka grupy O.N.A., skierowała do swoich nauczycieli słynne „fuck off”. Wokalistka tłumaczyła potem w wywiadach, że miała już dosyć ciągłego „dziękuję, dziękuję”, powtarzanego przez wszystkich.

1994
W Seattle, podczas publicznego pożegnania Kurta Cobaina, fan Nirvany Daniel Kaspar, podobno pogrążony w głębokiej żałobie, popełnił samobójstwo.

1983
Dave Mustain został wyrzucony z grupy Metallica.

1979
W Middlesex w Anglii urodziła się wokalistka pop, Sophie Ellis Bextor.

1970
Paul McCartney ogłosił rozpad zespołu The Beatles. We wcześniej przygotowanym oświadczeniu poinformował, że nie wie, czy zespół rozstanie się na jakiś czas, czy na zawsze. Jednocześnie dodał, że nie widzi szans, by spółka Lennon/McCartney znów zaczęła tworzyć piosenki.

1970
Jim Morrison, podczas koncertu zespołu The Doors, nagle zapytał publiczność: „Chcecie zobaczyć mojego k****a?”. Ray Manzarek ściągnął go natychmiast ze sceny, a organizatorzy równie szybko wyłączyli prąd.

1962
W Hamburgu, w wyniku wylewu krwi do mózgu, zmarł w wieku 21 lat Stuart Sutcliffe – basista The Beatles w pierwszym okresie ich działalności.

1959
W Indianapolis urodził się wokalista, kompozytor i producent Kenneth Edmonds, czyli Babyface.

1959
Urodziła się Katrina Leskanich, wokalistka i gitarzystka w grupie Katrina & The Waves. Jej największe przeboje to „Walking On Sunshine” (1985) oraz „That’s The Way” (1989).

1957
W stolicy Hiszpanii, Madrycie urodził się Steve Gustafson, basista zespołu 10000 Maniacs.

1947
Urodził się Bunny „Wailer” Livingston, jamajski basista i wokalista. Grał również na kongach. Członek grupy Wailers, z którą grali Peter Tosh oraz Bob Marley. Od 1980 roku nagrywał albumy solowe.

1947
Urodziła się Halina Frąckowiak, w latach 1969-1971 wokalistka grupy ABC. Wcześniej śpiewała także w zespołach Tony, Tarpany i Drumlersi. Jako jedyna z grupy ABC kontynuuje działalność estradową.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *