Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 11 kwietnia

Kalendarium: 11 kwietnia

0
(0)

2009
Niemiecka piosenkarka Nadja Benaissa z girlsbandu No Angels została aresztowana pod zarzutem umyślnego zarażenia wirusem HIV. Nadję zatrzymano przed koncertem we Frankfurcie. Jak donoszą media, piosenkarka miała uprawiać seks bez zabezpieczeń z trzema partnerami między 2004 a 2006 rokiem. Benaissa nie poinformowała żadnego z mężczyzn, że jest nosicielką wirusa HIV. Grozi jej do 10 lat więzienia.

2007
Sąd w Los Angeles oficjalnie zakończył blisko 13-letnie małżeństwo Richiego Sambory, gitarzysty Bon Jovi, i aktorki Heather Locklear.

2006
Proof, członek kierowanego przez Eminema składu D12, został nad ranem zastrzelony w klubie Triple C w Detroit. Proof był wieloletnim przyjacielem Eminema i wzorem postaci Lil Tica z filmu „8. mila”. Według ustaleń policji Proof sam sprowokował strzelaninę, raniąc z broni weterana I wojny w Zatoce Perskiej. W odpowiedzi ochrona lokalu odpowiedziała strzałami.

2006
W Los Angeles na raka zmarła June Pointer, najmłodsza z sióstr tworzących amerykański zespół Pointer Sisters. Wokalistka miała 52 lata. June Pointer odeszła z zespołu w połowie lat 80., po tym gdy sukces odniosła jej solowa płyta „Baby Sister” (1983).

2002
Rada Miasta Torunia ustanowiła Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Wyróżnienie przyznawane będzie co roku młodym artystom, którzy czerpią inspirację z różnych dziedzin sztuki. Pierwszą laureatką została Paulina Bisztyga z Krakowa.

1994
Koroner orzekł, że Kurt Cobain, lider formacji Nirvana, popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę. Jego ciało znaleziono ”8 kwietnia.

1987
W angielskim mieście Dover urodziła się wokalistka Joscelyn Eve Stoker czyli Joss Stone.

1981
Eddie Van Halen, gitarzysta zespołu Van Halen, ożenił się z aktorką Valerie Bertinelli.

1971
W poznańskim kościele św. Anny Anna Jantar wzięła ślub kościelny z Jarosławem Kukulskim. Ceremonia cywilna odbyła się ”15 sierpnia 1970 roku.

1970
Keith Emerson i Greg Lake rozpoczęli przesłuchania perkusistów do swojego nowego zespołu – w ich wyniku powstało trio Emerson, Lake And Palmer.

1966
W Manchesterze urodziła się angielska wokalistka Lisa Stansfield.

1961
Bob Dylan wystąpił po raz pierwszy na żywo w Nowym Jorku. Koncert odbył się w Gerde’s Folk City, a główną gwiazdą tego wieczoru był John Lee Hooker.

1958
W Manchesterze w Wielkiej Brytanii, urodził się Stuart Adamson – wokalista, kompozytor i gitarzysta Big Country.

1956
Na Jamajce urodził się Neville Staple. Obok Terry Halla był drugim wokalistą The Specials, grupy uważanej za prekursorów stylu „new ska blue beat”. Po 1981 roku Staples wspólnie z Hallem i Lynvalem Goldingiem założyli grupę Fun Boys Three. Kilka lat temu The Specials wznowili działalność.

1956
James Brown zadebiutował na listach przebojów muzyki R&B; singlem „Please, Please, Please.”

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *