Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 11 lipca

Kalendarium: 11 lipca

5
(3)

2009
W Holandii zmarł polski autor tekstów Andrzej Tylczyński, twórca słów do ponad 200 piosenek. Na koncie ma takie przeboje „Augustowskie noce”, „Domek bez adresu”, „Kochać”, „Goniąc kormorany”, „Nigdy więcej”, „Dzisiaj, jutro, zawsze”, „Motylem jestem”.

2007
Brian May, wówczas 59-letni gitarzysta grupy Queen, po ponad 30 latach zakończył pracę nad swoim doktoratem z astronomii. Rockman odebrał honorowy tytuł doktorski uniwersytetu w Exeter. Artysta w latach 70. ukończył studia z fizyki na londyńskim Imperial College, jednak porzucił pracę nad doktoratem na rzecz kariery muzycznej. Na początku 2007 roku muzyk powrócił do studiów. Podczas oficjalnego wystąpienia opowiedział studentom o radości, jaką dają mu osiągnięcia akademickie.

2006
Rzeczniczka zespołu Pink Floyd oficjalnie poinformowała o śmierci Syda Barretta, który odszedł ”7 lipca 2006 roku.

1983
W Sztokholmie urodziła Marie Serneholt, najstarsza członkini popowego kwartetu A*Teens, która po rozwiązaniu zespołu kontynuuje karierę jako solistka.

1979
Odbyła się premiera koncertowego filmu Neila Younga, zatytułowanego „Rust Never Sleeps”.

1976
W Lublinie urodził się Wojciech Cugowski – gitarzysta i wokalista grupy Bracia. Syn Krzysztofa Cugowskiego (Budka Suflera).

1972
W Helsinkach przyszedł na świat perkusista formacji 69 Eyes – Jussi 69, który naprawdę nazywa się Jussi Heikki Tapio Vuori.

1969
W Harlem’s Apollo Theatre zadebiutowała grupa Band of Gypsies, której liderem był Jimi Hendrix.

1965
Urodził się Scott Shriner, basista amerykańskiej grupy Weezer.

1959
W Santa Monica w Kalifornii urodziła się Suzanne Vega, wokalistka, autorka skomplikowanych i niezwykle emocjonalnych piosenek, „poetka ulicy”.


1942
W Rzeszowie urodził się Tomasz Stańko, jeden z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych trębaczy jazzowych na świecie. Gościnnie można go usłyszeć m.in. na płytach zespołu Maanam.

1937
W Hollywood zmarł George Gershwin, amerykański kompozytor i pianista, na którego twórczość wpłynął jazz oraz muzyka rozrywkowa.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 3

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Kalendarium: 11 lipca”

  1. Awatar Jola
    Jola

    George Gershwin. Mój idol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *