Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 13 marca

Kalendarium: 13 marca

0
(0)

2010
Zmarł Jean Ferrat, francuski piosenkarz i autor tekstów. Był głęboko zaangażowany w politykę, w swej twórczości krytykował głównie poczynania Związku Radzieckiego.

2004
W Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera przedstawienia „Bal u Wolanda” na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Rolę Wolanda kreował Maciej Maleńczuk.

2000
W katowickim Spodku odbył się koncert Stinga. Jako support wystąpiła Anna Maria Jopek.

1992
Zespół Pearl Jam podczas koncertu w Monachium zagrał pełną tracklistę z płyty „Ten”. Nie zdarzyło się to nigdy później w historii grupy. Płyta – Pearl Jam: Ten

1981
W składzie grupy Marillion zadebiutował wokalista Fish.

1966
Formacja The Supremes stała się pierwszą żeńską grupą, której nagranie „Supremes a Go Go”, dotarło na szczyt amerykańskiej listy przebojów.

1965
W Pile urodził się Krzysztof „Grabaż” Grabowski – wokalista, kompozytor, poeta i autor tekstów, zaangażowany w działalność zespołach punk-rockowych, między innymi Pidżama Porno i Strachy Na Lachy.

1965
Firma Sony zaprezentowała pierwszy magnetowid.

1960
W Anglii urodził Adam Clayton – basista zespołu U2. Poza U2 nagrywa też z takimi wykonawcami jak: Nanci Griffith, B.B. King, Daniel Lanois.

1959
W Shrewsbury urodził się Ronnie Rogers z brytyjskiej grupy T’Pau.

1942
W El Sereno w stanie Kalifornia urodził się Scatman John – znany i ceniony muzyk jazzowy, który sławę zyskał jednak jako twórca muzyki pop. W 1994 roku wydał singla „SCATMAN”, który na świecie osiągnął nakład 3 mln egzemplarzy. Przeżył 57 lat.

1939
W Broooklynie urodził się amerykański piosenkarz, kompozytor i pianista Neil Sedaka.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *