Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 15 maja

Kalendarium: 15 maja

0
(0)

2003
Menedżer kontrowersyjnego rosyjskiego duetu t.A.t.U. został aresztowany po tym jak 200 nastoletnich fanów wzięło udział w zamieszkach na Placu Czerwonym w Moskwie.

2003
Na raka zmarł Kim Turner, były menedżer trasy zespołu The Police.

2003
W Nashville zmarła June Carter Cash, żona legendy country Johnny’ego Casha. Przyczyną śmierci były powikłania po operacji serca. June Carter Cash miała 73 lata.

2000
Bob Dylan oraz skrzypek Isaac Stern zostali laureatami prestiżowej szwedzkiej nagrody Polar Music Prize, nazywanej muzycznym noblem.

1995
W Pasadenie Scott Weiland, wokalista zespołu Stone Temple Pilot, został aresztowany za posiadanie narkotyków.

1993
W nocy z 15 na 16 maja w wypadku samochodowym zginęli Maciej Wanat – współzałożyciel, perkusista i pianista grupy Apteka; oraz Michał Orlewicz – muzyk Pancernych Rowerów.

1974
Na świat przyszedł syn Franka Zappy – Ahmet.

1973
Zespół The Pointer Sisters zadebiutował w Troubadour w Los Angeles.

1971
W Cannes odbyły się pokazy filmów Johna Lennona i Yoko Ono – „Apotheosis” i „Fly”.

1970
W londyńskim Crystal Palace odbył się koncert zespołu Pink Floyd, który był tak głośny, że zabił ryby w pobliskim stawie.

1968
Na konferencji prasowej Paul McCartney i John Lennon ogłosili, że zakończyli swoją współpracę z Maharishim Mahesh Yogim.

1953
W Reading w Wielkiej Brytanii urodził się Mike Oldfield. Jego pierwsza płyta, eksperymentalne „Dzwony rurowe”, sprzedała się w kilkunastu milionach egzemplarzy na całym świecie. Płyta – Mike Oldfield: Tubular Bells

1951
Urodził się Dennis Fredericksen, amerykański wokalista, który zastąpił Bobbiego Kimballa w grupie Toto. W 1986 roku miejsce Dennisa w Toto zajął z kolei Joseph Williams.

1948
W Woodbridge, w angielskim hrabstwie Suffolk, urodził się Brian Eno. Założyciel Roxy Music, opuścił grupę po wydaniu dwóch albumów i rozpoczął współpracę m.in. z Robertem Frippem (King Crimson) i Talking Heads. W drugiej połowie lat 70. był pionierem muzyki ambient.

1946
Urodził się perkusista Rod Combes. Grał już między innymi z Jeffem Beckiem, Catem Stevensem i Strawbs.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *