Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 15 stycznia

Kalendarium: 15 stycznia

0
(0)

2001
Sting, brytyjski muzyk i wokalista, były członek formacji The Police, został odznaczony przez chilijskie władze Orderem Gabrieli Mistral (Order Of Educational Merit), jednym z najwyższych odznaczeń państwowych tego kraju. Przyznano mu je za wkład w obronę praw człowieka za czasów dyktatury generała Augusto Pinocheta.

1994
W Kalifornii zmarł na serce w wieku 52 lat popularny w latach 60. i 70. piosenkarz Harry Nilsson. Wcześniej tego dnia ukończył nagrywanie partii wokalnych do swego nowego albumu. Do powrotu do showbiznesu zmusiła go fatalna sytuacja finansowa – wszystkie zarobione przezeń pieniądze zdefraudował nieuczciwy doradca. Płyta nie ukazała się do dzisiaj.

1994
Michael Jackson zaprosił około 100 biednych dzieci na swoje ranczo w Kalifornii, gdzie oglądały filmy, bawiły się w wesołym miasteczku i zwiedzały prywatne Zoo Michaela.

1993
Stevie Wonder zakończył bojkot stanu Arizona i pojawił się w czasie parady przed 17 tysiącami widzów w America West Arena w Phoenix, podczas pierwszych oficjalnych obchodów Dnia Martina Luthera Kinga w tym stanie.

1993
W Los Angeles zmarł jeden z najwybitniejszych autorów tekstów – Sammy Cahn. Był ulubionym tekściarzem Franka Sinatry, współautorem takich utworów jak „All the Way” i „Come Fly With Me.” Miał 79 lat.

1982
Harry Wayne Casey, lider grupy KC & the Sunshine Band, został poważnie ranny w głowę w wypadku samochodowym. W wyniku obrażeń został częściowo sparaliżowany po prawej stronie ciała. Następny rok spędził na rehabilitacji.

Pete Trewavas – zdjęcie z oficjalnej strony www.marillion.com
1959
W Middlesbrough urodził się Pete Trewavas, basista grupy Marillion. Swą pierwszą gitarę basową wygrał na loterii fantowej w sklepie muzycznym.

1949
W Jacksonville na Florydzie urodził się Ronnie Van Zant, założyciel amerykańskiej grupy Lynyrd Skynyrd.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *