Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 17 marca

Kalendarium: 17 marca

0
(0)

2005
Raperka Lil’ Kim została skazana na 366 dni więzienia i grzywnę w wysokości 50.000 dolarów za kłamstwo przed sądem w sprawie strzelaniny. Została osadzona 19 września. Po dziesięciu miesiącach odsiadki została warunkowo zwolniona za dobre sprawowanie.

2004
Jacek Kaczmarski otrzymał statuetkę Złotego Fryderyka za Całokształt Twórczości.

1990
Z okazji 15-lecia Arista Records w Nowym Jorku odbył się koncert zatytułowany „That’s What Friends Are For”. Dochód z imprezy, w wysokości 2 milionów dolarów, został przeznaczony na rzecz organizacji walczących z AIDS. Na scenie pojawili się między innymi Whitney Houston, Dionne Warwick, Hall & Oates, Lisa Stansfield i Jermaine Jackson.

1980
W Koszalinie przyszła na świat wokalistka pop – Kasia Cerekwicka. W wieku 17 lat wygrała program TV „Szansę na sukces”, śpiewając piosenkę Ewy Bem. Zdobyła także 1. miejsce w IV koncercie finałowym „Szansy” w Sali Kongresowej w Warszawie. W latach 1997 i 2000 wystąpiła na KFPP w Opolu.

1979
Prezenter radiowy Bill Tinsley, z amerykańskiej rozgłośni WATN, rozpoczął nadawanie najdłuższej audycji radiowej wszech czasów. Trwała w sumie 336 godzin. Zakończyła się 21 marca.

1978
Dubliński zespół U2 zwyciężył w konkursie Limerick Civic Week Pop ’78. W nagrodę młodzi muzycy otrzymali 500 funtów i możliwość przesłuchania w studiach Keystone, należących do CBS Ireland.

1976
Urodził się Stephen 'Steven’ Gately, wokalista irlandzkiego zespołu Boyzone.

1973
Cliff Richard wystąpił w konkursie Eurowizji. Wykonał piosenkę „Power To All Our Friends”.

1973
Urodziła się Caroline Corr, perkusistka rodzinnego zespołu The Corrs, pochodzącego z irlandzkiego Dundalk.

1972
Przyszła na świat Melissa Auf Der Maur, gitarzystka basowa znana z zespołów Hole i Smashing Pumpkins.

1967
Urodził się Billy Corgan (właściwie William Patrick Corgan, Jr), amerykański wokalista, gitarzysta, poeta i twórca tekstów. Udzielał się zespołach The Marked, Smashing Pumpkins i Zwan. Nagrywał także solo.

1961
Urodził się Alexander Bard, lider i twórca repertuaru szwedzkich zespołów Army Of Lovers oraz BWO.

1959
W Londynie urodził się Mike Lindup, muzyk grupy Level 42.

1951
Urodził się Scott Gorham, gitarzysta irlandzkiej grupy rockowej Thin Lizzy. Po jej rozwiązaniu grał między innymi w założonym przez siebie zespole 21 Guns. W 1999 roku wraz z Johnem Sykesem reaktywował Thin Lizzy.

1941
Urodził się Paul Kantner, przed laty członek słynnej grupy Jefferson Airplane.

1919
W Montgomery w stanie Alabama urodził się Nat „King” Cole (właściwie Nathaniel Adams Coles) – wybitny amerykański wokalista i muzyk jazzowy. Karierę zaczynał jako pianista, jednak sławę zyskał dzięki pięknym balladom takim jak „Nature Boy”, „Mona Lisa”, „Too Young”, „Unforgettable”. Jest ojcem wokalistki Natalie Cole.

1901
W New Haven w stanie Connecticut urodził się Alfred Newman, jeden z najważniejszych kompozytorów filmowych w historii Hollywood. Skomponował muzykę do około 300 filmów i 9 razy otrzymał Oscara. Zmarł w ”lutym 1970 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *