Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 19 lutego

Kalendarium: 19 lutego

0
(0)

2006
Bono, wokalista U2, spotkał się z prezydentem Brazylii, Luizem Inacio Lula da Silva. Panowie dyskutowali nad kwestią, w jaki sposób slogan „Uczyń ubóstwo historią” wprowadzić w życie.

2000
Zmarł Robert Buck, gitarzysta amerykańskiej formacji 10000 Maniacs. Przyczyną zgonu była ogólna niewydolność organizmu, spowodowana ciężkim nieżytem wątroby. 42-letni Buck był leczony w Centrum Medycznym Uniwersytetu w Pittsburghu.

1996
Podczas ceremonii wręczenia nagród Brit Awards w Londynie Jarvis Cocker, wokalista grupy Pulp, przerwał występ Michaela Jacksona. Wskoczył na scenę zdegustowany jego pozowaniem na Mesjasza.

1991
Rapowa grupa Public Enemy dołączyła do Sinead O’Connor w bojkocie ceremonii wręczenia nagród Grammy, ponieważ przyznanie statuetek artystom rapowym nie było transmitowane 'na żywo’.

1980
W Londynie zmarł Bon Scott, wokalista australijskiej grupy AC/DC. Koroner jako przyczynę śmierci podał ostre zatrucie alkoholem.

1975
Urodził się Daniel Adair, perkusista grupy Nickelback, były bębniarz formacji 3 Doors Down.

1974
Po raz pierwszy zostały wręczone American Music Awards, stworzone przez weterana telewizji Dicka Clarka jako alternatywa dla nagród Grammy. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Roberta Flack, Al Green, Stevie Wonder i Bing Crosby.

1970
Urodził się Joacim Cans, od 1996 roku wokalista szwedzkiego zespołu power metalowego HammerFall. Wcześniej grał w grupach Lost Horizon i Warlord. Na koncie ma także album solowy.

1963
W Londynie urodził się brytyjski wokalista Seal (Seal Henry Samuel).

1957
Na Mauritiusie urodził się Jean-Paul „Bluey” Maunick – brytyjski gitarzysta, kompozytor, producent oraz od 1979 roku lider formacji Incognito.

1957
Urodził się Falco, austriacki wokalista i kompozytor, który naprawdę nazywał się Johann Holzel. Zginął ”6 lutego 1998 roku w wypadku samochodowym.

1950
Urodził się Andy Powell, gitarzysta angielskiej grupy Wishbone Ash.

1950
Urodził się Francis Bucholz, niemiecki gitarzysta basowy, były członek grupy Scorpions.

1948
W Birmingham urodził się Tony Iommi, gitarzysta legendarnej grupy Black Sabbath oraz twórca zespołu Heaven & Hell.

1948
Urodził się Marc Andes, amerykański basista, od 1982 roku członek grupy Heart.

1940
W Detroit urodził się William Robinson znany jako Smokey Robinson – amerykański piosenkarz, kompozytor i producent. Jeden z pionierów gatunków R&B;, soul i urban.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *