Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 20 marca

Kalendarium: 20 marca

0
(0)

2000
Artur Gadowski zeznawał w sprawie wypadku samochodowego, który spowodował w 1999 roku. Rozprawa trwała trzy godziny i szczęśliwie dla wokalisty zakończyła się umorzeniem sprawy. Gadowski został skazany jedynie na 2000 zł grzywny, ponieważ uznano, że wypadek – podczas którego uszkodził cztery samochody (w tym swój własny) – nie został spowodowany umyślnie.

1992
Thorn EMI, za 560 milionów funtów, kupił od Richarda Bransona i Fujisaneki Virgin Music Group.

1991
Michael Jackson podpisał absolutnie rekordowy, miliardowy kontrakt płytowo-telewizyjno-kinowy z firmą Sony.

1991
O godzinie 11, nieupilnowany przez opiekunkę, 4,5-letni Conor wypadł przez niedomknięte okno nowojorskiego apartamentu, należącego do jego ojca, Erica Claptona. Po tym wypadku Clapton wycofał się z życia publicznego, by powrócić po 9 miesiącach poświęconą pamięci synka balladą „Tears in Heaven”.

1990
Latynoska piosenkarka Gloria Estefan odniosła ciężkie obrażenia w wypadku autobusu, którym podróżowała podczas trasy koncertowej promującej album „Cuts Both Ways”. W stanie krytycznym, ze złamanym kręgosłupem, przetransportowano ją helikopterem do szpitala w Nowym Jorku.

1982
W krakowskim Teatrze STU zarejestrowano pierwszy z koncertów grupy TSA, z których zremiksowano materiał na pierwszą płytę długogrającą zespołu – „TSA Live”. Longplay ukazał się dopiero w lutym 1983 roku i mimo 200-tysięcznego nakładu rozszedł się momentalnie. Płyta – TSA: Live

1972
W Anglii przyszedł na świat Alex Kapranos, gitarzysta i wokalista zespołu rockowego Franz Ferdinand.

1972
W Essex urodziła się Shelly McErlaine (z domu Poole), wokalistka i autorka piosenek. Popularność zdobyła jako członkini zespołu Alisha’s Attic, w którym występowała wraz z siostrą Karen. W 2001 roku wyszła za mąż za Ally’ego McErlaine’a z zespołu Texas.

1971
Rolling Stones, na własny koszt, zamieścili całostronicowe ogłoszenie we wszystkich angielskich gazetach muzycznych, w którym odcinają się od wydanego przez wytwórnię Decca albumu, „Stone Age”. Niedawno zespół postanowił założyć własną wytwórnię, która ma wydawać ich płyty.

1969
John Lennon i Yoko Ono pobrali się w Gibraltarze. Miesiąc miodowy spędzili w Amsterdamie w ramach akcji „Bed-In for Peace”.

1965
Urodził się Tomasz „Gogo Szulc” Kożuchowski, muzyk zespołów Tilt, Armia i Moskwa.

1951
W Birmingham urodził się Carl Palmer, perkusista zespołów Atomic Rooster, Emerson, Lake & Palmer i Asia.

1919
Urodziła się Vera Lynn, wokalistka brytyjska. Naprawdę nazywa się Margaret Welsh, a jej największe przeboje to: „Auf Weidersehn (Sweetheart)” (1952), „Forget Me Not” (1952), „My Son, My Son” (1954) i „We’ll Meet Again” (1954).

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *