Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 24 czerwca

Kalendarium: 24 czerwca

5
(2)

1994
Na ekrany amerykańskich kin wszedł film „Król Lew”. Jego ścieżka dźwiękowa nadała nowy kierunek karierze Eltona Johna. Artysta stworzył niezwykły zbiór piosenek, w tym wielki przebój „Can You Feel The Love Tonight”.

1989
W katowickim „Spodku” odbył się jubileuszowy koncert z okazji dziesięciolecia zespołu Dżem. Przed niemal 10 tysiącami widzów miała wystąpić m.in. grupa TSA. Jak napisano na oficjalnej stronie grupy: „Andrzej Nowak, Stefan Machel i Janusz Niekrasz odmówili występu, ponieważ organizatorzy koncertu zabronili wprowadzenia pod scenę motocykli muzyków. Zbulwersowany zachowaniem kolegów Marek Piekarczyk postanowił odejść z TSA.”

1970
Na Hawajach urodził się wokalista pop Glenn Medeiros, pamiętany głównie dzięki lekkiemu przebojowi roku 1986 „Nothing’s Gonna Change My Love for You”.

1963
W Paczkowie urodził się Paweł Kukiz – muzyk rockowy i aktor – lider zespołu Piersi. W latach 80. udzielał się między innymi w grupach Aya RL i Emigranci. W roku 2002 wydał płytę w duecie z Janem Borysewiczem.

1961
W Bath w Anglii urodził się Curt Smith – wokalista, basista, klawiszowiec o autor piosenek, znany przede wszystkim jako założyciel i członek zespołu Tears for Fears. Zajmuje się także fonograficzną firmą wydawniczą i menedżerską Zerodisc.

1959
W Heswall w Wielkiej Brytanii urodził się Andy McCluskey – współzałożyciel, wokalista i główny autor utworów zespołu OMD.

1944
W Wallington w angielskim hrabstwie Surrey urodził się Jeff Beck, jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii rocka.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *