Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 24 lutego

Kalendarium: 24 lutego

0
(0)

2010
Oficjalnie zakończyło się 5-letnie małżeństwo Edyty Górniak i Darka Krupy. Rozprawa przed warszawskim Sądem Okręgowym trwała godzinę – wcześniej ustalono podział majątku i kwestię opieki nad Allanem, 6-letnim synem pary.

2006
Na świat przyszła Pola Porter, córeczka Anity Lipnickiej i Johna Portera, tworzących duet nie tylko na scenie, ale także prywatnie. Porter ma już dwójkę synów z pierwszego małżeństwa, zakończonego rozwodem.

1998
Elton John z rąk królowej brytyjskiej Elżbiety II oficjalnie otrzymał szlachecki tytuł 'Sir’.

1992
W Waikiki na Hawajach odbył sie śłub Kurta Cobaina, lidera Nirvany, z Courtney Love (z zespołu Hole). Panna młoda była już w ciąży i w ”sierpniu powiła córkę, Frances Bean.

1990
Bob Dylan nieoczekiwanie dołączył do Rogera McGuinna, Chrisa Hillmana i Davida Crosbiego, aby wspólnie z nimi wykonać utwór „Mr. Tambourine Man”. Stało się to podczas koncertu poświęconego pamięci Roya Orbisona.

1989
Yusuf Islam wyraził publiczne poparcie dla fatwy, którą ajatollah Chomeini obłożył autora książki „Szatańskie wersety”, Salmana Rushdiego.

1982
Album „Double Fantasy” Johna Lennona został uhonorowany Grammy jako album roku, a piosenka „Bette Davis Eyes” wykonywana przez Kim Carnes, zdobyła tytuł utworu roku 1981. Płyta – John Lennon: Double Fantasy

1974
W Portsmouth urodził się Charles Edward „Chad” Hugo – amerykański producent muzyczny, pianista, gitarzysta i saksofonista. Znany jest jako połowo duetu producenckiego The Neptunes oraz członek funk-rockowego zespołu N.E.R.D.

1959
Urodził się Colin Farley, basista zespołu Cutting Crew.

1955
W Krakowie urodziła się Martyna Jakubowicz, wokalistka, której szczyt popularności przypadł na początek lat 80. XX wieku. Największy przebój to „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” z roku 1983.

1952
W Sheffield, w Wielkiej Brytanii, urodził się Steve „Dobby” Dawnson. W latach 1976-1985 gitarzysta basowy grupy Saxon.

1947
W Berkeley (Kalifornia) urodził się Lonnie Turner, basista zespołów Steve Miller Band oraz Terry and the Pirates.

1933
Urodził się David Newman, saksofonista amerykański. Od 1954 roku grał z T-Bone Walkerem, a później przez 10 lat towarzyszył Rayowi Charlesowi. W końcu David założył własną grupę jazzową, nadal nagrywał również jako muzyk sesyjny, między innymi z Joe Cockerem, Neville Brothers, czy B.B.Kingiem.

1932
Urodził się Michel Legrand, francuski pianista i kompozytor. Nagrywał w USA między innymi z Frankiem Lainem. Tworzył głównie muzykę do filmów, a jego największe sukcesy to temat „Windmills Of Your Mind” z filmu „The Thomas Crown Affair” z 1968 roku i „Summer Of ’42” w 1972. Za obydwie kompozycje otrzymał Oscara.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *