Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 27 czerwca

Kalendarium: 27 czerwca

4.5
(2)

2007
W programie popularnego prezentera Larry’ego Kinga wystąpili dwaj żyjący Beatlesi: Paul McCartney i Ringo Starr oraz wdowy po pozostałych muzykach słynnej „Fab Four”: Yoko Ono i Olivia Harrison. Specjalny wywiad został przeprowadzony w Las Vegas. Okazją była pierwsza rocznica wystawienia musicalu „L.O.V.E.”, do którego Beatlesi wraz z słynnym producentem sir Georgem Martinem i jego synem Gilesem przygotowali płytę „Love” – z eksperymentalnymi miksami oryginalnych nagrań zespołu. Płyta – The Beatles: Love

2007
Podczas gali Eska Music Awards w Łodzi zespół Myslovitz odebrał nagrodę w kategorii Rockowy Hit Roku za utwór „W deszczu maleńkich żółtych kwiatów”.

2006
Axl Rose, wokalista grupy Guns N’ Roses, po koncercie w Sztokholmie zażądał zorganizowania imprezy w luksusowym klubie nocnym „Cafe Opera”. Zabawa była na tyle huczna, że w godzinach porannych trafił do aresztu za bójkę z ochroną w hotelu.

2002
W pokoju hotelowym w Las Vegas znaleziono ciało Johna Entwistle, jednego z najbardziej szanowanych gitarzystów basowych, znanego przede wszystkim jako członka legendarnej formacji The Who, lecz również mającego na koncie płyty solowe. Przyczyną zgonu był najprawdopodobniej atak serca. Muzyk przeżył 57 lat.

1996
Robbie Williams, były wokalista Take That, dokładnie o godzinie 00:01, gdy wygasł kontrakt z RCA, podpisał nowy, z wytwórnią Chrysalis.

1994
CompuServe rozpoczął tygodniową promocję, w czasie której fani mogli ściągać z Internetu muzykę Aerosmith. Tym samym, po raz pierwszy w historii, wielka wytwórnia płytowa zgodziła się na umieszczenie całej piosenki w sieci.

1988
MCA Inc. i bank inwestycyjny Boston Ventures kupiły wytwórnię Motown za 61 milionów dolarów. Gordy – były właściciel – zachował część wydawniczą filmy Jobete Music Corp. i dział filmowy, nazwany odtąd Gordy Co.

1988
Gitarzysta grupy Red Hot Chili Peppers Hillel Slovak został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Przyczyną śmierci było przedawkowanie heroiny. Slovak od lat zmagał się z nałogiem.

1986
W Detroit odbył się ostatni koncert amerykańskiej formacji punk rockowej Black Flag.

1983
W Bugulmie, w rosyjskim Tatarstanie urodziła się Alsou.

1982
Sting zakończył ugodą swój proces z Virgin w sprawie kontraktu podpisanego w 1977 roku, dotyczącego praw do jego wczesnych kompozycji. Stingowi przyznano 100% tantiem za pierwszy album solowy, odzyskanie praw po 7,5 roku oraz 200 tysięcy funtów.

1978
W Newton w stanie Massachusetts urodził się wokalista Marc Terenzi, były członek boysbandu Natural, który obecnie kontynuuje karierę jako solista. Prywatnie jest mążem niemieckiej piosenkarki Sarah Connor.

1976
Urodziła się wokalistka i kompozytorka zespołu Sixpence None The Richer – Leigh Bingham Nash.

1971
Zamknięto słynny klub Fillmore East należący do Billa Grahama. Grały w nim wszystkie słynne zespoły rockowe.

1951
W Katowicach urodził się Jan Benedykt Otręba, znany jako Beno Otręba – od 1980 roku basista zespołu Dżem.

1944
Urodził się Bruce Johnston, od kwietnia 1965 roku gitarzysta basowy The Beach Boys.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *