Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 27 lutego

Kalendarium: 27 lutego

0
(0)

2009
W Krakowie zmarł Grzegorz „Bolec” Borek, raper. Jako pionier hip-hopu skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu „U pana Boga za miedzą”.

2009
Bono, frontman formacji U2, nazwał Chrisa Martina, wokalistę grupy Coldplay, „palantem” w wywiadzie dla brytyjskiej stacji Radio One. Prowadząca rozmowę Jo Whiley natychmiast przerwała wywiad i zmusiła gwiazdora, aby przeprosił słuchaczy za swój wybuch. Bono zapewnił, że nie będzie więcej przeklinać i nazwał Martina „kompletnie dysfunkcyjną postacią oraz kretynem”. Podkreślił również, że bez względu na swoją prywatną opinię o osobowości Martina, jest wielkim fanem twórczości Coldplay i uważa wokalistę zespołu za „geniusza melodyki na miarę Raya Daviesa i Paula McCartneya”.

2007
Zespół Jamiroquai zagrał koncert na pokładzie Boeinga 757, lecącego z Londynu do Aten przez Monachium. Tym samym grupa pobiła sześć rekordów Guinessa: koncert na najwyższym poziomie, nagranie na najwyższym poziomie, koncert na najwyższym poziomie w samolocie oraz najszybszy koncert, najszybsze nagranie i najszybszy koncert w samolocie.

2004
Bobby Brown (mąż Whitney Houston) został skazany na 60 dni więzienia za złamanie zasad zawieszenia wyroku za jazdę pod wpływem alkoholu.

1996
Elton John odebrał w Pałacu Buckingham w Londynie order Komandora Imperium Brytyjskiego, przyznany mu przez królową.

1991
Po odsiedzeniu w więzieniu dwóch z sześciu zasądzonych lat, wyszedł na wolność amerykański wokalista soulowy James Brown. W 1989 roku uznano go winnym usiłowania zabójstwa żony.

1984
W telewizji MTV miała miejsce premiera reklamówki Pepsi z udziałem Michaela Jacksona.

1981
W wieku 56 lat w swoim domu w Teksasie zmarł na atak serca pionier rock’n’rolla Bill Haley. Na całym świecie sprzedano ponad 60 milionów jego płyt, a wykonywana przez niego kompozycja „Rock Around The Clock” przetarła drogę rock’n’rollowi.

1980
Donna Summer otrzymała nagrodę Grammy dla najlepszej wokalistki rockowej za utwór „Hot Stuff”. Natomiast Earth, Wind & Fire zdobyli nagrodę dla najlepszej grupy soulowej za utwór „After The Love Has Gone”.

1980
Urodził się amerykański wokalista R&B;, Bobby Wilson, znany jako Bobby Valentino.

1973
W Mediolanie urodziła się Chiara, starsza z sióstr tworzących duet Paola and Chiara.

1973
W Londynie przyszedł na świat brytyjski piosenkarz Peter André (właśc. Peter James Andrea).

1968
Zespół Breakout oficjalnie zadebiutował podczas I Musicoramy (cykliczna impreza koncertowa organizowana w latach 60. w Polsce).

1967
Ukazał się pierwszy singiel zespołu Pink Floyd, z utworami „Arnold Lane” i „See Emily Play”.

1960
W Londynie urodził się Paul David Humphreys, współzałożyciel brytyjskiej grupy OMD.

1957
Urodził się Adrian Smith, gitarzysta założonej w 1976 roku w Londynie grupy Iron Maiden.

1955
W Liverpoolu urodził się Garry Christian z brytyjskiej grupy The Christians.

1954
W kalifornijskim San Mateo urodził się Neal Schon, gitarzysta amerykański znany z zespołów Journey i Bad English.

1942
W Nowym Jorku urodziła się kompozytorka i piosenkarka Carole King. Jej największym sukcesem był singel z piosenkami „It’s Too Late” i „I Feel The Earth Move” z 1971 roku. Największym sukcesem kompozytorskim stały się natomiast nagrania „Will You Love Me Tomorrow?” i „The Locomotion”, które Carole napisała wspólnie z Gerry Goffinem.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *