Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 29 czerwca

Kalendarium: 29 czerwca

4
(1)

2004
Został wydany debiutancki album Akona o tytule „Trouble”.

1985
Rolls-royce Phantom V, należący do Johna Lennona, został sprzedany w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby’s. Samochód był własnością Muzeum Coopera-Hewitta, któremu Lennon przekazał go w roku 1977. Pomalowany w psychodeliczne wzory samochód nabył właściciel Muzeum Ripley’s Believe or Not z Południowej Karoliny za prawie 2 miliony 300 tysięcy dolarów. Tym samym ustanowił nowy rekord ceny samochodu.

1983
W Upland w Kalifornii przyszła na świat Aundrea Fimbres, wokalistka zespołu Danity Kane.

1979
Urodził się brytyjski wokalista Richard Abidin Breen, znany jako Abs.

1978
W Honolulu na Hawajach urodziła Nicole Elikolani Prescovia Scherzinger – główna wokalistka grupy taneczno-muzycznej The Pussycat Dolls, która w 2007 roku z powodzeniem rozpoczęła karierę solową.

1973
Po koncercie w Osace Ian Gillan, wokalista Deep Purple, odszedł z zespołu. Na krótko zastąpił go Graham Bonnet, a następnie David Coverdale.

1955
Urodził się Krzysztof Pociecha, gitarzysta basowy między innymi grupy Klaus Mitffoch.

1953
Urodził się Piotr Zelnik, muzyk zespołu Kasa Chorych.

1953
Urodził się Colin Hay, australijski wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jest liderem grupy Men At Work, założonej w 1979 roku w Melbourne.

1948
W Nottingham urodził się Ian Anderson Paice, brytyjski perkusista, członek legendarnej grupy Deep Purple, a także Whitesnake.

1945
Urodziła się Little Eva. Zwróciła na siebie uwagę Carole King i Gerry’ego Goffina kiedy była opiekunką ich dziecka. W 1962 roku nagrała piosenkę „The Loco-motion” która dotarła na szczyt list przebojów w Stanach Zjednoczonych.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *