Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 30 maja

Kalendarium: 30 maja

0
(0)

2007
W Stockholm Postal Museum została otwarta wystawa prezentująca kolekcję znaczków nieżyjącego Johna Lennona, którą wokalista The Beatles skompletował w dzieciństwie. Album zawiera 550 znaczków z kilku krajów, między innymi Indii, Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii, a także zapiski Lennona. Poza tym zobaczyć można różne pamiątki nadesłane przez fanów muzyka i rysunki autorstwa Beatlesa.

2003
Zmarł słynny brytyjski producent Mickie Most. Pracował między innymi z Animals, Hot Chocolate i Jeffem Beckiem. Miał 64 lata.

1997
Zmarł West Arkeen, gitarzysta który wspomagał Guns N’ Roses podczas nagrywania albumu „Use Your Illusion”.

1992
W swoim domu w Montaukw stanie Nowy Jork wstąpili w związek małżeński Paul Simon i Edie Brickell. Para spotkała się po raz pierwszy za kulisami programu „Saturday Night Live”. Mimo różnicy wieku wynoszącej 24 lata, dochowali się trójki dzieci.

1987
Adam Horovitz z the Beastie Boys został aresztowany podczas koncertu w Liverpoolu pod zarzutem uderzenia jednej z fanek.

1974
W Atlancie urodził się Thomas Burton, znany jako Cee-Lo lub Cee-Lo Green – amerykański muzyk, raper, kompozytor, producent i wokalista wykonujący hip-hop, funk, soul i R&B. Nagrywał solo oraz z formacjami Goodie Mob i Gnarls Barkley.

1962
W dniu swoich 53. urodzin, wybitny klarnecista Benny Goodman, wraz ze swoim jazz bandem, po raz pierwszy wystąpił w Związku Radzieckim.

1958
Urodziła się Marie Fredriksson, wokalistka szwedzkiego duetu Roxette.

1955
W Bromley (Anglia) urodził się perkusista punkowej grupy The Clash, Nicky „Topper” Headon.

1950
W Lublinie urodził się polski wokalista rockowy, związany z grupą Budka Suflera – Krzysztof Cugowski.

1948
We Wrocławiu przyszła na świat piosenkarka estradowa Alicja Majewska. Artystka jest absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.

1909
W Chicago urodził się Król Swingu – Benny Goodman.

1901
W Warszawie urodził się polski piosenkarz Mieczysław Fogg. Debiutował w 1928 roku w Chórze Dana, później kontynuował karierę jako solista. Naprawdę nazywał się Mieczysław Fogiel. Artysta zmarł w 1990 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *