Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 01 kwietnia

Kalendarium: 01 kwietnia

0
(0)

2009
Zostało umorzone śledztwo w sprawie śmierci Aleksandra „Olassa” Mendyka, gitarzysty zespołu Acid Drinkers, który zmarł w listopadzie 2008 roku w Krakowie. Zdaniem biegłego z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowa, spowodowana zaburzeniami rytmu serca. Prokuratura doszła do wniosku, że zebrany materiał dowodowy nie dał podstaw, aby uznać, że „osoby trzecie” przyczyniły się do śmierci gitarzysty.

2008
Po koncercie w Amsterdamie rockowa formacja Velvet Revolver wydała oświadczenie informujące o zakończeniu współpracy z wokalistą Scottem Weilandem z powodu jego „niepokojącego zachowania scenicznego i problemów osobistych”. Innym powodem rozstania mogło być zaangażowanie Weilanda w reaktywację swojej poprzedniej grupy Stone Temple Pilots.

1985
David Lee Roth oficjalnie odszedł z zespołu Van Halen, aby kontynuować karierę solo.

1984
Marvin Gaye, mistrz muzyki soul i R&B;, zginął zastrzelony przez własnego ojca.

1961
W Sheffield urodził się Mark White, producent i gitarzysta grający między innymi w grupach ABC i Spin Doctors.

1954
Jeff Porcaro, perkusista zespołu Toto, urodził się w Hartford w stanie Connecticut. Muzyk zmarł na atak serca w ”1992 roku.

1948
W St. Catherine na Jamajce przyszedł na świat muzyk reggae Jimmy Cliff (naprawdę nazywa się James Chambers). Artysta zasłynął dzięki utworowi „Many Rivers to Cross” ze ścieżki dźwiękowej filmu „The Harder They Come”, która rozpropagowała muzykę reggae na całym świecie.

1946
W Plaistow w Anglii urodził się Ronnie Lane, basista zespołu Small Faces.

1917
Zmarł Scott Joplin – „król ragtime’ów”, amerykański pianista i kompozytor. Miał 49 lat. Jego największy przebój to „Entertainer”, który wykorzystano w 1973 roku w filmie „Żądło”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *