Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 03 kwietnia

Kalendarium: 03 kwietnia

0
(0)

2009
Sąd w Malawi orzekł, że gwiazda muzyki pop Madonna nie może otrzymać wstępnej zgody na adopcję drugiego dziecka z tego kraju. Organizacje obrony praw człowieka zarzucały władzom Malawi, że faworyzują Madonnę. Rząd tego kraju zapowiedział jednak, że poprze drugą adopcję dziecka z Malawi. Dodatkowo minister informacji Patricia Kaliati podkreślała, że Madonna pomogła Malawi i jest dobrą matką.

2006
Dorota „Doda” Rabczewska, wokalistka grupy Virgin, trafiła do szpitala z powodu poważnego urazu kręgosłupa. Wokalistce wypadł dysk. Stwierdzono także przepuklinę krążka międzykręgowego, który uciska korzenie nerwu kręgowego. Do urazu doszło dzień wcześniej, gdy Doda pomagała sąsiadowi wnieść wózek po schodach.

2006
W siedzibie ONZ w Nowym Jorku kolumbijska wokalistka Shakira odebrała wyróżnienie za działalność charytatywną na rzecz dzieci. Shakira działa w fundacji Barefoot, pomagającej młodym ludziom w jej kraju, rozdzieranym konfliktem wewnętrznym, uciec od przemocy. Wyróżniono także m.in. czeską modelkę Karolinę Kurkovą, aktorkę Angelinę Jolie i senator Hillary Clinton.

2000
Na świat przyszła córeczka Johna Travolty i aktorki Kelly Preston – Ella Bleu.

1998
Rob Pilatus z duetu Milli Vanilli został znaleziony martwy w pokoju hotelowym we Frankfurcie. Zmarł prawdopodobnie w wyniku przedawkowania alkoholu i leków. Miał 32 lata.

1997
Na konferencji prasowej Narodu Islamu, która odbyła się w restauracji Salaam w Chicago, Snoop Dogg, Chuck D z Public Enemy i Doug E. Fresh ogłosili plan amerykańskiej, pokojowej trasy rapowej i wydanie specjalnego albumu poświęconego pamięci zamordowanych gwiazd rapu – Tupaca Shakura i Notoriousa B.I.G.. Plan poparli także Ice-T i Sean Combs.

1994
Podczas koncertu w Atlancie Eddie Vedder stanął w obronie Michaela Jacksona, wobec zarzutów dotyczących molestowania seksualnego dzieci.

1990
W wieku 66 lat, zmarła na raka legendarna wokalistka jazzowa, Sarah Vaughan.

1985
W Londynie przyszła na świat piosenkarka Leona Lewis. W Polsce ogromną sławę przyniosły jej single: „Bleeding Love” i „Better In Time”.

1978
W Skarżysku-Kamiennej urodził się Jakub „Quka” Kawalec – wokalista, gitarzysta i autor tekstów zespołu Happysad.

Jim Morrison
1969
Jim Morrison, lider the Doors, został aresztowany przez FBI pod zarzutem wyjątkowo nieobyczajnego zachowywania się podczas koncertu w Miami.

1968
W Freeport na Bahamach urodził się Sebastian Bach (wł. Sebastian Philip Bierk), były wokalista amerykańskiej grupy rockowej Skid Row.

1961
Urodził się Eddie Murphy, aktor i piosenkarz. Oprócz udziału w wielu znakomitych komediach, Eddie nagrywał również piosenki. Jego pierwszym przebojem była nagrana w 1985 roku piosenka „Party All The Time”.

1960
W Hilversum urodził się Arjen Anthony Lucassen, holenderski multiinstrumentalista, tworzący progresywne concept-albumy pod szyldem supergrupy Ayreon.

1950
Urodził się Romuald Lipko, lider, klawiszowiec i kompozytor grupy Budka Suflera.

1944
Urodził się Richard Manuel, wokalista i pianista The Band. Grupa powstała w 1967 roku w Woodstock. Ostatni koncert zagrała w listopadzie 1976 roku z okazji Dnia Dziękczynienia i zaraz potem rozwiązała się. Koncert został zarejestrowany przez Martina Scorsese i trafił na ekrany pod tytułem „The Last Waltz”. 4 marca 1986 roku Manuel popełnił samobójstwo.

1939
Urodził się Jeff Barry, kompozytor muzyki rockowej i filmowej. Wraz z żoną Ellie Greenwich byli autorami wielu światowych przebojów, jeden z największych to „River Deep Mountain High”, wylansowany przez zespół Ike and Tina Turner.

1938
Urodził się Philippe Wynne, wokalista grupy Detroit Spinner, znanej również jako Motown Spinner lub po prostu Spinners. Do zespołu dołączył w 1971 roku i zaśpiewał z nimi między innymi „They Just Can’t Stop It (The Games People Play)” (1975) i „The Rubber Band Man” (1976). W 1977 roku opuścił grupę i bez powodzenia próbował sił jako solista. Zmarł 14 lipca 1984 roku.

1924
W Cincinnati urodziła się Doris Day (właściwie Doris Mary Anne von Kapelhoff), która zasłynęła przebojem „Que sera sera”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *