Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 04 kwietnia

Kalendarium: 04 kwietnia

0
(0)

2009
Stacja MTV wyemitowała film dokumentalny „W pogoni za Comą”, przedstawiający kulisy trasy koncertowej zespołu Coma.

2008
Beyoncé wyszła za mąż za amerykańskiego muzyka hiphopowego Jaya-Z. Ceremonia odbyła się w Nowym Jorku i była pilnie strzeżona przed dostępem nieproszonych gości.

2004
Podczas ceremonii wręczenia kanadyjskich nagród muzycznych Juno, Alanis Morissette wystąpiła w kostiumie imitującym nagie ciało. Był to wyraz sprzeciwu wobec amerykańskiej cenzury.

2004
Amerykański wokalista Beck poślubił aktorkę Marissę Ribisi. Ceremonia odbyła się na kalifornijskim rancho San Ysidro Ranch w Montecito.

2003
Zespół Rolling Stones zagrał swój pierwszy w historii koncert w Indiach. Widowisko zgromadziło ponad 30 tysięcy fanów grupy.

2002
Wydano debiutancki album brytyjskiej, housowej grupy Dirty Vegas, zatytułowany „Dirty Vegas”.

1996
Raper MC Hammer ogłosił się bankrutem, składając odpowiedni wniosek przed sądem w Oakland, w Kalifornii.

1994
W związku ze złym stanem zdrowotnym Andy’ego Fletchera nastąpiła zmiana w koncertowym składzie Depeche Mode. Za klawiszami stanął wieloletni techniczny i przyjaciel zespołu Daryl Bamonte.

1990
Gloria Estefan opuściła szpital, w którym znalazła się po wypadku autokaru, do którego doszło ”20 marca.

1989
Pepsi-Cola, uginając się pod naciskiem grup religijnych z całego świata, przerwała nadawanie w Stanach Zjednoczonych reklamówki z utworem „Like a Prayer” Madonny. Zerwała też roczną umowę sponsorską z wokalistką.

1985
Columbia dostarczyła do sklepów 2,7 miliona kopii pośpiesznie wydanego albumu „We Are The World”. Na krążku znalazły się między innymi piosenki Bruce’a Springsteena, Prince’a, Huey Lewis & The News, Chicago, Tiny Turner, The Pointer Sisters, Kenny’ego Rogersa i USA For Africa.

1980
W Anglii urodził się Johnny Borrell – wokalista, autor piosenek i lider zespołu Razorlight.

1978
Urodził się brytyjski wokalista Lemar (czyli Lemar Obika).

1972
W Falköping w Szwecji urodził się basista zespołu Cardigans – Magnus Sveningsson.

Janis Joplin
1970
W San Francisco Janis Joplin wystąpiła wspólnie ze swoim 'starym’ zespołem Big Brother & the Holding Company, z którym zaczęła nagrywać w roku 1966, a z którym rozstała się niecałe dwa lata później.

1968
Po zabójstwie Martina Luthera Kinga James Brown wystąpił w telewizji, apelując o spokój. W Nowym Jorku Jimi Hendrix, B.B. King i Buddy Guy zagrali całonocny koncert w hołdzie zamordowanemu przywódcy.

1965
John Lennon i Paul McCartney skomponowali „Help!”, tytułowy utwór z drugiego filmu zespołu The Beatles.

1964
Na liście przebojów Billboardu znalazło się równocześnie aż 12 piosenek The Beatles. Pierwszą piątkę tworzyły: „Can’t Buy Me Love”, „Twist And Shout”, „She Loves You”, „I Want To Hold Your Hand” i „Please Please Me”.

1955
Urodził się Mick Mars, gitarzysta formacji Motley Crue. Naprawdę nazywa się Robert Deal.

1953
Urodził się Jerzy Różycki, członek grupy Gang Marcela.

1952
W Belfaście w Irlandii Północnej urodził się Gary Moore, jeden z wybitniejszych gitarzystów w historii rocka, przyjaciel legendy bluesa Petera Greena, współpracownik zespołu Thin Lizzy.

1950
Zmarł Kurt Weill, wybitny kompozytor niemiecki. Zajmował się między innymi radykalnymi formami teatru muzycznego. Tworzył również z Bertoldem Brechtem. Najbardziej znanym owocem tej współpracy jest „Opera za trzy grosze” z 1928 roku. Utwory Weila nagrywali tacy współcześni wykonawcy jak The Doors, David Bowie, Sting, a w Polsce Kazik Staszewski.

1948
Urodził się Berry Oakley, basista Allman Brothers Band. Zginął w wypadku samochodowym ”11 listopada 1972 roku.

1948
Urodził się Pick Withers, angielski perskusista, członek grupy Dire Straits.

1946
We Fleet Castle koło Kingsbridge w Devon, urodził się Dave Hill, gitarzysta grupy Slade. Udzielał się także jako flecista i śpiewał w chórkach.

1934
Urodził się legendarny wydawca muzyczny Clive Davis. Jest odpowiedzialny za komercyjny sukces takich wytwórnia Columbia i Arista. Ostatnio kierował J Records.

1915
W stanie Mississippi urodził się McKinley Morganfield, który jako Muddy Waters stał się legendą czarnego bluesa. Jego najbardziej znane nagrania to „I’m You Hoochie Coochie Man” (1954) i „Manish Boy” (1955). W 1976 roku wystąpił w Polsce podczas Jazz Jamboree. Zmarł ”30 kwietnia 1983 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *