Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 03 czerwca

Kalendarium: 03 czerwca

0
(0)

2009
W wyniku komplikacji po operacji zmarła wybitna amerykańska wokalistka bluesowa KoKo Taylor, nazywana Królową Bluesa.

2006
Zac Hanson, perkusista rodzinnego tria Hanson, poślubił swoją dziewczynę Kate Tucker. Skromna uroczystość odbyła się w Atlancie w stanie Georgia.

Mezo
2005
Polski raper Jacek Mejer, lepiej znany jako Mezo, zawarł związek małżeński z modelką Sandrą Łupicką, siostrą Remika, szefa wytwórni UMC. Ceremonia odbyła się w kościele św. Stanisława Biskupa na Starym Rynku w Poznaniu.

2002
W pałacu Buckingham, z okazji 50. rocznicy koronacji królowej Elżbiety II, odbyła się gwiazdorska gala rockowa. Wśród wykonawców znaleźli się między innymi: Elton John, Ozzy Osbourne, Joe Cocker, Tom Jones, Rod Stewart, Annie Lennox, Paul McCartney, Phil Collins i Eric Clapton.

Tom Petty
2001
Tom Petty, legenda sceny amerykańskiej, poślubił swoją długoletnią narzeczoną Danę York. Jak na artystę rockowego przystało, muzyk wziął ślub w Las Vegas.

1994
Eddie Vedder z zespołu Pearl Jam poślubił Beth Liebling.

1983
Jim Gordon, perkusista, pianista i współautor słynnej „Layli” Erica Claptona, zabił swoją matkę przy pomocy młotka. Muzyk cierpiał na schizofrenię.

Diana Ross
1969
Dwa ulubione pieski Diany Ross zjadły truciznę na szczury i niestety padły w przebieralni artystki.

1968
W mieście Ibadan w Nigerii urodziła się Samantha Sprackling, znana jako Saffron – wokalistka brytyjskiego zespołu Republica.

1964
Urodził się Kerry King – gitarzysta i jeden z założycieli zespołu Slayer.

1956
Urodził się Danny Wilde, gitarzysta i wokalista The Rembrandts. Wcześniej współpracował między innymi z Royem Orbisonem, Tomem Pettym i George’em Harrisonem.

1952
Urodził się Billy Powell, klawiszowiec grupy Lynyrd Skynyrd.

1951
W Gary w stanie Indiana urodziła się Deniece Williams, amerykańska wokalistka i kompozytorka. W latach 1972-75 śpiewała w grupie Wonderlove, towarzyszącej Steviemu Wonderowi. Później rozpoczęła karierę solową.

1950
W Detroit urodziła się Suzi Quatro – wokalistka, gitarzystka basowa, kompozytorka i autorka tekstów. Największą popularnością cieszyła się w latach 70.

1947
W Anglii urodził się Mickey Finn perkusista zespołu T.Rex. Zmarł w styczniu 2003 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *