Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 04 czerwca

Kalendarium: 04 czerwca

4
(1)

2006
Zespół Coma po raz drugi zagrał koncert w Programie III Polskiego Radia.

2002
Premiera płyty Avril Lavigne „Let Go”. Album został nagrodzony sześciokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych, siedmiokrotną w Australii, czterokrotną w Nowej Zelandii, oraz pojedynczą w Japonii. Natomiast największy sukces odniósł w Kanadzie gdzie został uhonorowany diamentową płytą za sprzedanie się w milionowym nakładzie. Płyta – Avril Lavigne: Let Go

2000
Eminem został aresztowany przed barem w Warren w stanie Michigan i oskarżony o zakłócanie porządku publicznego i posiadanie broni.

1998
Ray Charles wystąpił w Chicago razem ze swoim starym zespołem. Koncert był częścią obchodów 50-lecia obecności artysty w showbiznesie.

1997
W wieku 51 lat zmarł Ronnie Lane, basista i autor piosenek zespołu The Faces.

1973
Zmarł Murry Wilson, ojciec Briana, Carla i Dennisa z grupy Beach Boys. Był równocześnie menedżerem tej grupy.

1969
Pianista Nicky Hopkins opuścił zespół Jeff Beck Group.

1967
Zespół Procol Harum zadebiutował na scenie w Londynie, otwierając koncert Jimiego Hendrixa w teatrze Saville.

1955
W brytyjskim piśmie „Record Mirror” pojawił się pierwszy artykuł o rock’n’rollu zatytułowany „Czy się przyjmie?”.

1953
W Glasgow urodził się szkocki gitarzysta i kompozytor Jimmy McCullough. Już jako 15-latek występował w formacji Thunderclap Newman. Największą sławę zdobył jako gitarzysta zespołu Wings Paula McCartneya w latach 1974-77. Zmarł w wieku 26 lat w wyniku przedawkowania heroiny. Jak na ironię skomponował muzykę do antynarkotykowej piosenki „Medicine Jar”, która znalazła się na płycie „Venus & Mars” Wings.

1950
Urodził się Peter Van Hooke, brytyjski perkusista, członek Mike And The Mechanics. Zanim w 1985 roku został członkiem tej grupy grał jako muzyk sesyjny między innymi z Vanem Morrisonem, Sheeną Easton czy Sally Oldfield.

1937
W San Benito w Teksasie urodził się Freddy Fender, konstruktor wspaniałych gitar, a także wokalista i kompozytor. Jego rodzina pochodziła z Meksyku i naprawdę nazywa się Baldemar Huerta.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *