Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 05 czerwca

Kalendarium: 05 czerwca

0
(0)

2004
Podczas sekretnej ceremonii w Los Angeles, wokalistka Jennifer Lopez wyszła za mąż za Marca Anthony’ego. Był to trzeci ślub piosenkarki.

2002
Dee Dee Ramone, członek założyciel legendarnej grupy The Ramones, został znaleziony martwy w swoim domu w Hollywood. Przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków.

2002
Gwiazdor R&B; R. Kelly został aresztowany w Haines na Florydzie, gdy ława przysięgłych zaleciła rozpoczęcie procesu przeciwko nie mu o posiadanie i produkcję dziecięcej pornografii.

1979
Urodził się Peter Wentz – basista zespołu Fall Out Boy.

1977
Boa dusiciel, towarzyszący podczas koncertów Alice’owi Cooperowi, został śmiertelnie ugryziony przez szczura, którego dostał na śniadanie. Tydzień później artysta zorganizował casting, poszukując nowego węża.

1975
The Rolling Stones zostali pierwszą grupą, która otrzymała pieniądze od Związku Radzieckiego za wydaną tam płytę. Wcześniej żaden wykonawca nie mógł liczyć na zysk z wydania w ZSRR swojej muzyki.

1972
George Harrison i Ravi Shankar zostali uhonorowani przez UNICEF nagrodą „Child is Father to the Man” w podziękowaniu za ich wkład w pomoc dotkniętemu głodem Bangladeszowi.

1969
Urodził się ceniony amerykański artysta soulowy i R&B; Brian McKnight.

1954
Urodził się Nico McBrain, perkusista Iron Maiden. Do zespołu dołączył w 1983 roku zastępując Clive’a Burra.

1950
W Okocimiu urodził się Jan Hnatowicz – gitarzysta Wolnej Grupy Bukowina, Pod Budą, zespołu Martyny Jakubowicz.

1947
W Wayne w stanie Illinois urodziła się Laurie Anderson, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka nagrań. Zadebiutowała w 1982 roku albumem „Big Science”. Współpracowała między innymi z Peterem Gabrielem, Brianem Eno, Lou Reedem.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *