Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 03 maja

Kalendarium: 03 maja

0
(0)

2010
Dorota „Doda” Rabczewska, była wokalistka zespołu Virgin, trafiła do szpitala. Powodem jej hospitalizacji był kolejny w ciągu ostatnich lat uraz kręgosłupa.

2007
Dave Rowntree, perkusista grupy Blur nie dostał się do rady londyńskiej dzielnicy Westminster, do której kandydował w wyborach z ramienia Partii Pracy. Muzyk przegrał z kandydatem konserwatystów.

2006
Donna D’Errico, aktorka znana z serialu „Słoneczny patrol” oraz żona basisty zespołu Mötley Crüe Nikkiego Sixxa, wniosła sprawę o rozwód.

1991
Gubernator stanu Teksas Ann Richards ogłosiła 3 maja 1991 roku Dniem ZZ Top.

1985
W szpitalu w Krakowie zmarł Wojtek Bellon, jeden z najważniejszych wykonawców piosenki poetyckiej i turystycznej, założyciel Wolnej Grupy Bukowina.

1978
W Wielkiej Brytanii urodził się Paul Banks – wokalista, autor tekstów oraz gitarzysta nowojorskiej formacji Interpol.

1973
Urodził się Rea Garvey, wokalista zespołu Reamonn.

1972
W Hanowerze w Niemczech urodził się brytyjski wokalista urban R&B;, Mark Morrison, który zasłynął dzięki singlowi „Return of the Mack”.

1971
Podczas koncertu w Danii, zespół Led Zeppelin zagrał „Four Sticks”. Było to jedyne w historii wykonanie tego utworu na żywo przez tę grupę.

1969
Jimi Hendrix został aresztowany na lotnisku w Toronto i oskarżony o posiadanie heroiny. Zwolniony za kaucją 10 tysięcy dolarów, zaprzeczył, że kiedykolwiek brał twarde narkotyki.

1959
Urodził się David Ball, brytyjski klawiszowiec i kompozytor. Zaczynał w 1980 roku w duecie Soft Cell, którego był współzałożycielem. Później grał w zespole Grid.

1955
Urodził się Steve Jones, gitarzysta Sex Pistols i Neurotic Outsiders. Grał również w Generation X i z Iggy Popem.

1953
W Champaign, w stanie Illinois, urodził się Bruce Hall, gitarzysta basowy zespołu REO Speedwagon.

1937
W Newark (stan New Jersey) urodził się Francis Castelluccio, znany jako Frankie Valii.

1936
W Madrasie w Indiach urodził się Arnold George Dorsey, czyli Engelbert Humperdinck.

1933
W Macon urodził się Bohater i Ojciec Chrzestny Soulu, Najbardziej Zapracowany Człowiek w Show Biznesie, nazywany Mr. Dynamite, słynny wokalista James Brown.

1903
W Tacoma w stanie Waszyngton urodził się wokalista i aktor Bing Crosby. Nagrał jedną z najbardziej znanych piosenek pop kultury anglosaskiej, „White Christmas”, która pochodzi z filmu o tym samym tytule.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *