Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 04 maja

Kalendarium: 04 maja

0
(0)

2007
Paris Hilton, dziedziczka hotelarskiej fortuny Hiltonów, została skazana za złamanie warunków nadzoru sądowego i prowadzenie samochodu bez ważnego prawa jazdy. Paris otrzymała wyrok 45 dni aresztu.

2005
Na świat przyszła córka Natalii Kukulskiej i jej męża Michała Dąbrówki, perkusisty towarzyszącego jej zespołu. Dziecko otrzymało imię Anna, na cześć swojej babci, nieżyjącej już wokalistki Anny Jantar.

2004
W Kingston na Jamajce zmarł pionier muzyki reggae – sir Clement „Coxsone” Dodd. Dodd organizował pierwsze sound systemy na Jamajce, a także odkrył grupę The Wailers. Zmarł w wieku 72 lat na atak serca.

1992
Zespół KISS otrzymał klucze do miasta Baltimore, a 4 maja 1992 roku został ogłoszony Dniem KISS w tym mieście.

1991
Phil Collins oraz Al Jarreau otrzymali doktoraty honoris causa Berklee College of Music.

1987
Wskutek przedawkowania narkotyków zmarł w Hollywood bluesman Paul Butterfield, mistrz gry na harmonijce ustnej. Miał 44 lata.

1985
W Pszczynie urodziła się wokalistka, laureatka pierwszej edycji programu „Idol”, Alicja Janosz.

1975
Odbyła się premiera oratorium „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie Srebrne Dzwony” z muzyką Katarzyny Gaertner, do słów Ernesta Brylla, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Wystąpili: Czesław Niemen, Stan Borys, Marek Grechuta i Daniel Olbrychski.

1968
Supermodelka Twiggy zwróciła się z prośbą do Paula McCartneya, aby wytwórnia Apple podpisała kontrakt z 18-letnią wokalistką Mary Hopkin. Twiggy zwróciła uwagę na Hopkin oglądając konkurs młodych talentów.

1960
W Lublinie przyszła na świat polska piosenkarka Beata Kozidrak. W wieku 18 lat założyła wraz z Andrzejem Pietrasem – kolegą ze szkoły średniej, a później mężem – i swym starszym bratem Jarosławem zespół Bajm.

1954
Urodziła się amerykańska wokalistka Pia Zadora (właściwie Pia Alfreda Schipani), znana szerzej dzięki duetowi z Jermaine’em Jacksonem – „When The Rain Begins To Fall” (1984).

1951
W Gary w stanie Indiana urodził Jacki Jackson – brat Michaela, Janet i Jermaine’a Jacksonów oraz członek zespołu Jackson 5. Co ciekawe jego prawdziwe imię to Sigmund.

1950
Urodził się Bogdan Gajkowski, znany jako Kapitan Nemo – multiinstrumentalista, wokalista i założyciel zespołu Kapitan Nemo.

1949
W Glasgow w Szkocji urodził się gitarzysta zespołu Nazareth, Zal Cleminson. Z grupą grał w latach 1979-1980.

1942
W Fairfield w Karolinie Południowej przyszedł na świat Nickolas Ashford – amerykański wokalista, producent i autor piosenek. Wspólnie z żoną, Valerie Simpson, tworzył duet Ashford & Simpson, który w swojej twórczości skupiała się przede wszystkim na pisaniu i produkowaniu piosenek innych wykonawców.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *