Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 03 marca

Kalendarium: 03 marca

0
(0)

2008
Zmarł Norman Smith, legendarny producent pracujący na początku kariery z Pink Floyd. Miał 85 lat. Do historii muzyki przeszedł dzięki produkcji trzech z czterech pierwszych studyjnych albumów grupy Pink Floyd: „The Piper At The Gates Of Dawn”, „A Saucerful Of Secrets” i „Ummagumma”. Płyta – Pink Floyd: The Piper at the Gates of Dawn Płyta – Pink Floyd: A Saucerful of Secrets Płyta – Pink Floyd: Ummagumma

2006
Na trzy lata więzienia został skazany Gary Glitter, brytyjski wokalista glamrockowy, popularny w latach 70. Wietnamski sąd uznał 61-letniego muzyka winnym czynów pedofilskich wobec dwóch wietnamskich dziewczynek w wieku 10 i 11 lat.

2003
Grupa wydawnicza Penguin ogłosiła, że podpisała kontrakt z Madonną na napisanie książki dla dzieci.

2000
R.I.A.A. przyznała tytuł Diamentowej Płyty albumowi „Supernatural” Santany za sprzedaż 10 milionów egzemplarzy krążka w samych Stanach Zjednoczonych. Płyta – Santana: Supernatural

1995
Bill Berry, perkusista grupy R.E.M., przeszedł operację mózgu, po tym jak nagle zasłabł podczas koncertu w Szwajcarii.

1986
W Seattle urodziła się amerykańska wokalistka Stacie Orrico.

1985
Michael Jackson przyjechał do Londynu, aby obejrzeć przedstawiającą go figurę woskową, wystawioną w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

1980
Londyński dom aukcyjny Sotheby’s zorganizował pierwszą aukcję pamiątek muzycznych. Pod młotek poszły między innymi 4 banknoty dolarowe podpisane przez The Beatles oraz papierowa serwetka podpisana przez Elvisa Presleya.

1978
W sali Aragon Ballroom, w Chicago, Van Halen rozpoczęli swoją pierwszą trasę koncertową.

1977
W Dublinie urodził się wokalista Ronan Keating, który karierę zaczynał jako lider irlandzkiego boysbandu Boyzone. Po opuszczeniu grupy z powodzeniem kontynuuje karierę jako solista.

1976
W Warszawie urodziła się wokalistka Natalia Kukulska – córka popularnej w latach 70. piosenkarki Anny Jantar oraz kompozytora Jarosława Kukulskiego.

1973
Roberta Flack zdobyła nagrodę Grammy za przebój „The First Time Ever I Saw Your Face”, uznany za najlepsze nagranie roku.

1965
Urodził się Jon Marsh – wokalista zespołu Beloved.

1960
Na pokładzie transportowca US Air Force, Elvis Presley przybył do USA z Niemiec Zachodnich i tym samym zakończył służbę wojskową w 3 Dywizji Pancernej, Freidberg, RFN. Wcześniej tego dnia, podczas międzylądowania na lotnisku Prestwick nieopodal Glasgow (jedyny kontakt Króla z ziemią brytyjską!), Elvis zdążył rozdać autografy tłumnie zebranym fanom.

1954
W West Chester w Pensylwanii przyszedł na świat amerykański gitarzysta i kompozytor oraz członek zespołu The Hooters – John Lilley.

1953
Urodził się brytyjski wokalista Robyn Hitchcock. Jego styl, inspirowany w dużej mierze twórczością Boba Dylana, określany jest często mianem „psychedeliczny folk”.

1948
W Barnstaple w Anglii urodził się gitarzysta bluesowy Terence Charles White, występujący pod pseudonimem Snowy White. W latach 1979-82 gitarzysta i wokalista grupy Thin Lizzy. W 1983 roku zadebiutował albumem „White Flames”.

1947
W Seattle w Stanach Zjednoczonych przyszła na świat wokalistka Jennifer Warnes, znana przede wszystkim ze współpracy z Leonardem Cohenem oraz dwóch przebojów muzyki filmowej: „Up Where We Belong” (duet z Joe Cockerem z filmu „Oficer i dżentelmen”) i „(I’ve Had) The Time of My Life” (duet z Billem Medleym z filmu „Dirty Dancing”).

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *