Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 04 marca

Kalendarium: 04 marca

0
(0)

2007
Po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 64 lat, zmarł „ojciec polskiego bluesa”, twórca grup Blackout i Breakout – Tadeusz Nalepa. Płyty Breakoutu („Blues”, „Karate” i „Kamienie”) zaliczane są do najważniejszych osiągnięć polskiego rocka i bluesa. Do największych przebojów Nalepy i jego grupy należą „Gdybyś kochał, hej!”, „Poszłabym za tobą”, „Kiedy byłem małym chłopcem”. Od1980 roku (po zakończeniu działalności Breakoutu), Tadeusz Nalepa występował i nagrywał pod własnym nazwiskiem.

2006
Zespół Czerwone Gitary otrzymał Marmurowy Krążek – nagrodę „Polskich Nagrań”, przyznaną za ponad 8 milionów sprzedanych płyt.

2001
W wieku 50 lat, po długiej chorobie zmarł Glenn Hughes, członek słynnej amerykańskiej formacji Village People, która w latach 70. podbiła cały świat przebojem „Y.M.C.A.”.

1999
Na świat przyszedł syn Victorii Adams i Davida Beckhama, Brooklyn Beckham.

1996
Garth Brooks wysłał list, który ukazał się jako całostronicowe ogłoszenie w magazynie „Billboard”, prosząc wszystkie amerykańskie stacje radiowe, by wspólnie uczcić rocznicę podłożenia bomby w Oklahoma City, 19 kwietnia.

Whitney Houston
1993
Whitney Houston i Bobby Brown zostali rodzicami – Whitney urodziła córkę, której dała na imię Bobbi. Po narodzinach małżonkowie zatrudnili trzy niańki, które kosztowały ich 4000 dolarów miesięcznie.

1971
Urodził się Feargal Lawlor, perkusista irlandzkiej grupy Cranberries.

1968
W Hounslow w Anglii urodziła się Patricia Jude Francis Kensit, znana jako Patsy Kensit, wokalistka zespołu 8th Wonder, która większe sukcesy odniosła jako aktorka.

1966
W wywiadzie dla brytyjskiej gazety „Evening Standard”, John Lennon (myśląc o Beatlesach) stwierdził: Jesteśmy teraz bardziej popularni niż Jezus. Nie wiem kto pierwszy odejdzie, rock 'n’ roll czy chrześcijaństwo.

1963
W Battle Creek urodził się Jason Newsted, amerykański basista. Karierę zaczynał w grupie Flotsam & Jetsam. W 1986 roku, po ”tragicznej śmierci Cliffa Burtona, dołączył do zespołu Metallica. Po roku 2001 związał się z zespołem Voivod.

1953
Na Kubie urodził się Emilio Estefan, producent i muzyk amerykański, lider grupy Miami Sound Machine, prywatnie mąż Glorii Estefan.

1951
W Middlesbrough w Anglii urodził się Christopher Anton Rea. Jego ojciec miał w okolicy sieć lodziarni.

1948
W mieście Kingsbury w Wielkiej Brytanii urodził się Chris Squire, basista znany m.in. z występów w grupie Yes.

1948
W Cardiff przyszedł na świat Walijczyk Michael Barratt, późniejszy rockandrollowy gitarzysta i piosenkarz Shakin’ Stevens.

1947
Urodził się Jan Garbarek, wybitny saksofonista norweski, polskiego pochodzenia.

1945
Urodził się szwajcarski wokalista Dieter Meier – filmowiec, scenarzysta, a przede wszystkim wokalista grupy Yello. Ich debiutancki album ukazał się w 1980 roku.

1944
Urodził się Bobby Womack, amerykański wokalista i gitarzysta soulowy. Karierę rozpoczął na początku lat 60. razem z braćmi jako Womack Brothers, a później Valentinos. Od 1965 występował jako solista oraz jako gitarzysta sesyjny, między innymi Janis Joplin, Arethy Franklin oraz Wilsona Picketta.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *