Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 05 marca

Kalendarium: 05 marca

0
(0)

2003
Donatella Versace ogłosiła, że nowa linia ubrań domu mody Versace będzie zainspirowana Christiną Aguilerą, która stała się twarzą Versace.

2002
W MTV ukazał się premierowy odcinek reality show „Rodzina Osbourne’ów”, dokumentującego codzienne życie Ozzy’ego Osbourne’a, jego żony i menedżer Sharon oraz ich dzieci. Serial szybko stał się hitem, wzbudzającym gorące dyskusje i kontrowersje.

1994
Grace Slick, była wokalistka zespołu Jefferson Starship, została aresztowana w swoim domu w Tiburon, w Kalifornii, za celowanie z broni do policjanta. Później tłumaczyła, że żyła w stresie od czasu, kiedy rok wcześniej spłonęła jej posiadłość w Mill Valley.

1983
W klubie „Stone” w San Francisco Cliff Burton po raz pierwszy wystąpił z grupą Metallica.

1977
Sid Vicious zastąpił w grupie Sex Pistols basistę Glena Matlocka.

1973
Zmarł Michael Jeffrey, menedżer Jimiego Hendrixa.

1970
W nowojorskiej dzielnicy Queens, w rodzinie muzyków, urodził się John Frusciante, gitarzysta i współtwórca największych sukcesów grupy Red Hot Chili Peppers. Wyrzucony z zespołu w roku 1992, wrócił do kolegów 7 lat później.

1965
Urodził się Piotr Banach, muzyk związany z grupami Kolaboranci (jako perkusista i gitarzysta), Dum Dum, Indios Bravos i przede wszystkim Hey (współtwórca jej największych przebojów). Nagrał także płytę solo.

1964
Urodził się Andrzej Krzywy, wokalista grupy De Mono, wcześniej członek grupy Daab.

1958
W Manchesterze urodził się najmłodszy z czterech braci Gibb – Andy. Dorósłszy, nie wstąpił do rodzinnego zespołu Bee Gees, lecz poświęcił się karierze solowej. W Stanach Zjednoczonych Andy Gibb został pierwszym artystą płci męskiej, którego trzy kolejne single osiągnęły szczyt notowania Billboard Hot 100. ”Zmarł mając raptem 30 lat.

1952
W angielskim Durham urodził się Alan Clark, klawiszowiec grupy Dire Straits, udzielający się także jako muzyk sesyjny.

1948
W Plaisance na Gujanie urodził się Eddy Grant, brytyjski wokalista, kompozytor, gitarzysta, pianista i producent. Naprawdę nazywa się Edward Montague.

1946
W Londynie urodził się brytyjski aktor i wokalista Murray Head, pamiętany z pochodzącego z musicalu „Chess” wielkiego przeboju roku 1984 roku – „One Night in Bangkok”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *