Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 06 marca

Kalendarium: 06 marca

0
(0)

2010
Zmarł Mark Linkous, amerykański muzyk i kompozytor, lider zespołu Sparklehorse. Popełnił samobójstwo strzelając sobie w serce. Miał 47 lat.

2006
Ukazała się pierwsza po 22 latach przerwy solowa płyta lidera Pink Floyd, Davida Gilmoura – „On an Island”. 51-minutowy album zawiera wyraźny polski akcent – orkiestracja to dzieło Zbigniewa Preisnera, a w nagraniu kilku utworów wziął udział czołowy polski pianista jazzowy i kompozytor Leszek Możdżer.

1989
Na rynek trafił debiutancki album Dream Theater „When Dream and Day Unite”, jedyny zarejestrowany z wokalistą Charliem Dominici. Płyta – Dream Theater: When Dream And Day Unite

1988
W szwedzkim mieście Vänersborg przyszła na świat wokalistka Agnes Carlsson, zwyciężczyni tamtejszej edycji programu Idol w roku 2005.

1964
Odbyła się premiera filmu „Kissin’ Cousins”, z Elvisem Presleyem.

1958
Urodził się Igor Czerniawski, klawiszowiec grupy Aya RL.

1947
Urodziła się Kiki Dee, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Naprawdę nazywa się Pauline Matthews. Jako pierwsza wokalistka brytyjska podpisała kontrakt z amerykańską wytwórnią Tamla Motown. W roku 1976 nagrała w duecie z Eltonem Johnem słynny przebój „Don’t Go Breaking My Heart”. Od wielu lat występuje w chórkach na koncertach i płytach największych gwiazd muzyki rockowej, między innymi Vana Morrisona i Rogera Watersa.

1946
W Cambridge urodził się David Gilmour, brytyjski gitarzysta i kompozytor. W 1968 roku został członkiem grupy Pink Floyd. Zastąpił w niej Syda Barreta. W 1978 roku nagrał pierwszą płytę solową. To właśnie głównie dzięki uporowi Davida, a także Nicka Masona, Pink Floyd po odejściu Rogera Watersa postanowili grać nadal.

1944
Urodziła się Mary Wilson, która razem z Dianą Ross i Florence Ballard tworzyła zespół The Supremes. Wokalistki zaczęły swą karierę w 1959 roku jako Primettes, ale już w 1961 r. zmieniły nazwę właśnie na The Supremes. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, a Mary pozostała w nim najdłużej. Jeszcze w 1978 roku występowała pod nazwą The Supremes, ale później zabroniono jej posługiwania się nią. W 1979 roku nagrała płytę solową.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *