Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 07 marca

Kalendarium: 07 marca

0
(0)

2009
James Hetfield, wokalista grupy Metallica, trafił do szpitala w Sztokholmie z powodu silnego zatrucia pokarmowego. W wyniku tego wydarzenia został odwołany koncert zespołu w stolicy Szwecji. Hetfield został wypisany ze szpitala uniwersyteckiego Karolinska dwa dni później.

2003
Wokalista amerykańskiej grupy Red Hot Chili Peppers, Anthony Kiedis, podpisał umowę z wydawnictwem Hyperion Books na napisanie autobiografii, roboczo zatytułowanej „Scar Tissue”.

1997
W szpitalu w Warszawie, w wieku 61 lat, zmarła Agnieszka Osiecka, poetka, autorka tekstów wielu popularnych piosenek, wybitna osobowość świata polskiej kultury. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Od 1954 roku związana była z STS-em (Studenckim Teatrem Satyryków), gdzie debiutowała jako autorka tekstów. Stworzyła około 2000 tekstów piosenek wydanych m.in. w tomach: „Kolory” (1963), „Wyszłam i nie wróciłam” (1969), „Listy śpiewające” (1971), „Sztuczny miód” (1977), „Żywa reklama” (1985). Najbardziej znane sposród nich to: „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Nie żałuję” i „Okularnicy”. Pisała dla takich artystów jak Maryla Rodowicz, Magda Umer, Seweryn Krajewski, Edyta Gepert czy Skaldowie.

1985
W Reading, w Wielkiej Brytanii, w wieku 38 lat zmarł w zapomnieniu David Byron, w latach 1969-76 wokalista grupy Uriah Heep.

1976
W salonie figur woskowych w Londynie pojawił się nowy eksponat – podobizna Elton John.

1967
Brytyjska Izba Gmin zezwoliła na działalność trzech pierwszych radiostacji komercyjnych – Radia Merseyside, Leicester i Sheffield.

1967
W Paryżu urodził się Jean-Pierre Barda, członek szwedzkiego zespołu Army Of Lovers oraz współtwórca repertuaru grupy BWO.

1962
W teatrze Playhouse w Manchesterze odbyła się pierwsza sesja nagraniowa grupy The Beatles dla radia BBC. Nagrano wówczas trzy utwory: „Dream Baby (How Long Must I Dream?)”, „Memphis, Tennessee” i „Please Mister Postman”.

1952
Ukazał się pierwszy numer magazynu „New Musical Express”.

1946
Urodził się Matthew Fisher, pianista i kompozytor, do 1969 roku sesyjny muzyk Procol Harum. Grał również z innymi wykonawcami, jak na przykład Joe Cocker, Jerry Lee Lewis i Gary Brooker. Wydawał również solowe płyty.

1946
W Nowym Jorku urodził się Peter Wolf, frontmen zespołu J. Geils Band.

1942
Urodził się Hamilton Bohannon. W latach 1965-67 był perkusistą w grupie Steviego Wondera, później zajmował się wykonawcami nagrywającymi dla wytwórni Motown. W 1974 roku rozpoczął karierę solową – nagrał między innymi „Disco Stomp” (1975).

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *