Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 08 marca

Kalendarium: 08 marca

0
(0)

2008
Tancerka i wokalistka Carmit Bachar po 13 latach opuściła zespół Pussycat Dolls. Wokalistka postanowiła jako pierwsza poinformować świat o swojej decyzji na oficjalnej stronie zespołu.

2006
W Nowym Jorku zakończył się proces Boya George’a, byłego wokalisty grupy Culture Club, oskarżonego o posiadanie 3,5 grama kokainy. Brytyjski muzyk został skazany na grzywnę w wysokości 1000 dolarów i pięć dni prac publicznych. Musi zapłacić także 160 dolarów kosztów postępowania sądowego oraz zgłosić się do programu antynarkotykowego.

2005
Przyszedł na świat syn Marka Kościkiewicza, byłego lidera grupy De Mono. Żona muzyka – Agata, urodziła ważącego blisko 3 kg Mikołaja.

2004
Rust Epique, były gitarzysta amerykańskiej formacji Crazy Town, zmarł na atak serca w wieku 35 lat.

2003
Pochodzący z Senegalu wokalista Youssou N’Dour odwołał swoje amerykańskie tournee w proteście przeciwko polityce amerykańskiego rządu, dotyczącej wojny w Iraku.

1979
W Battle (Anglia) przyszedł na świat wokalista brytyjskiego zespołu rockowego Keane – Tom Chaplin. Utwór zespołu „Nothing in My Way” znajduje się na ścieżce dźwiękowej gry „FIFA07”.

1975
„New Musical Express” poinformował, że The Rolling Stones wybrali następcę Micka Taylora. Został nim gitarzysta Wayne Perkins, dawny członek grupy Smith, Perkins & Smith.

1973
Zmarł Ron „Pig-Pen” McKernan, klawiszowiec, wokalista i współzałożyciel Grateful Dead.

1973
Paul McCartney został aresztowany za uprawianie marihuany na swojej farmie w Szkocji.

1964
Urodził się Peter Gill, perkusista Frankie Goes To Hollywood.

1962
Urodził się perkusista grupy Eight Wonder – Steve Grantley.

1957
Urodził się Clive Burr, były perkusista Iron Maiden.

1947
Urodziła się kompozytorka Carol Bayer-Sager. Jako nastolatka napisała „A Groovy Kind Of Love”, późniejszy przebój Mindbenders. Jej inne piosenki nagrywali między innymi The Doobie Brothers, Frank Sinatra, Michael Jackson, Aretha Franklin. Pisała również muzykę do filmów. W 1982 roku wyszła za Burta Bacharacha.

1946
Urodził się Randy Meisner, amerykański basista, członek grup Poco i The Eagles. Był współzałożycielem amerykańskiego zespołu Poco, który powstał w 1968 roku. Grał z nimi jednak tylko rok, później towarzyszył Lindzie Ronstadt, a w 1971 rozstał się z nią, by założyć grupę The Eagles. W 1977 roku opuścił również ten zespół i rozpoczął karierę solową. W 1980 roku ukazał się jego pierwszy album. W latach 80. ponownie wszedł w skład odrodzonej grupy Poco.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *