Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 09 marca

Kalendarium: 09 marca

0
(0)

2009
W wieku 58 lat zmarł gitarzysta David Williams, który na koncie miał współpracę z takimi sławami, jak Madonna, Michael Jackson, Lionel Richie i Jessica Simpson.

2007
W Atkinson w New Hampshire zostało znalezione ciało Brada Delpa, 55-letniego wokalisty amerykańskiej grupy rockowej Boston. Zwłoki znalazła narzeczona muzyka – Pamela Sullivan. Prawdopodobnie Delp popełnił samobójstwo.

1997
Po przyjęciu w muzeum motoryzacyjnym w Petersena w Los Angeles raper Notorious B.I.G. zginął od strzału oddanego z przejeżdżającego samochodu. Notorious B.I.G. miał 24 lata.

1980
W St. Louis urodził się amerykański raper Chingy, który naprawdę nazywa się Howard Bailey, Jr.

1972
Allen Klein przekazał na konto UNICEF pierwszy czek na kwotę 1 200 000 dolarów na pomoc dzieciom w Bangladeszu. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży płyt George’a Harrisona „The Concert For Bangladesh”. Płyta – George Harrison: The Concert for Bangla Desh

1972
W sali Paris Theatre w Londynie odbył się jeden z dwóch koncertów Deep Purple, które następnie ukazały się na płycie „Deep Purple in Concert” (1980). Pierwszy koncert został nagrany w lutym 1970 w BBC Studios. Płyta – Deep Purple: Deep Purple in Concert

1968
Beatlesi otrzymali 4 nagrody Grammy za album „Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band”. Płyta – The Beatles: Sgt. Pepper\’s Lonely Hearts Club Band

1958
W Manchesterze urodził się Martin Fry, lider brytyjskiej formacji ABC.

1949
Urodził się Trevor Burton – członek brytyjskiej grupy the Move, która za sprawą Jeffa Lynna przerodziła się w Electric Light Orchestra.

1945
Urodził się Robin Trower, gitarzysta Procol Harum. Był współzałożycielem tej grupy, a po rozmaitych zmianach personalnych odszedł od niej ostatecznie w sierpniu 1971 roku. Później założył własny zespół Robin Trower Band.

1945
Urodził się Ray Royer, który grał na gitarze przy realizacji pierwszego singla Procol Harum.

1942
W Garnant w Wielkiej Brytanii, urodził się John Cale, wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent nagrań. Był – z przerwami – członkiem grupy The Velvet Underground. Pisze także muzykę do filmów i nagrywa płyty solowe.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *