Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 10 marca

Kalendarium: 10 marca

0
(0)

2000
Fergal Lawler, członek irlandzkiej grupy Cranberries, został ojcem. Jego żona Laurie, którą poślubił w 1997 roku, urodziła syna.

1996
Pomimo gwałtownych protestów Madonna, grająca rolę Evity Peron, wykonała z playbacku piosenkę „Don’t Cry For Me Argentina”, stojąc na balkonie pałacu prezydenckiego w Buenos Aires. Madonna osobiście przekonała prezydenta Carlosa Menema, by zgodził się na nakręcenie tej sceny w tym historycznym miejscu.

1989
W Eyholz w Szwajcarii urodziła się wokalistka Stefanie Heinzmann.

1988
W szpitalu w Oksfordzie zmarł Andy Gibb, najmłodszy z czwórki braci. Przyczyną śmierci 30-letniego piosenkarza było zapalenie mięśnia sercowego.

1971
Urodził się Timbaland (właściwie Timothy Mosley) – jeden z najbardziej znanych, amerykańskich producentów hip-hopowych i R&B.; Przyczynił się między innymi do sukcesów Kelis, Justina Timberlake’a i Missy Eliott.

1970
Urodził się niemiecki DJ i producent house’owy Tom Novy (właściwie Thomas Reichold-Novy).

1966
Urodziła się wokalistka amerykańska, Edie Brickell, żona Paula Simona.

1964
W Sztokholmie przyszła na świat wokalistka Neneh Cherry.

1963
W Gdańsku urodził się Olaf Deriglasoff – gitarzysta, basista, kompozytor, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny związany ze sceną niezależną. Założyciel zespołu Dzieci Kapitana Nemo. W latach 90. współpracował między innymi z zespołami Apteka, Homo Twist, Pudelsi, Tymonem Tymańskim, Kazikiem. Zaangażowany był także w projekt Yugoton.

1963
W stanie Montana urodził się Jeff Ament, basista i współzałożyciel grunge’owego zespołu Pearl Jam.

1941
Urodził się Dean Torrence – jeden z muzyków, tworzących słynny duet Jan and Dean. Osobno i wraz z grupą Beach Boys nagrywali najsłynniejsze przeboje w stylu surf.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *