Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 03 stycznia

Kalendarium: 03 stycznia

0
(0)

2006
W warszawskim sądzie okręgowym zapadł wyrok w sprawie Edyty Górniak przeciw „Super Expressowi” za „nagminne naruszanie dóbr osobistych, przede wszystkim wizerunku, prywatności, miru domowego, spokoju, poczucia bezpieczeństwa oraz czci i dobrego imienia”. Sąd uznał, że gazeta naruszyła dobra osobiste wokalistki i jej męża Dariusza Krupy, przez co musi im zapłacić odpowiednio 55.000 i 20.000 zł.

2006
Tracey Edmonds, żona słynnego wokalisty i producenta Kennetha „Babyface” Edmondsa (48 l.), w sądzie w Los Angeles złożyła pozew o rozwód. Powodem rozstania są „różnice nie do pogodzenia”. Para była małżeństwem blisko 13 lat.

2006
Wokalista David Lee Roth poprowadził swój pierwszy program radiowy na antenie radia CBS w wybranych miastach USA, zastępując w porannym paśmie słynnego Howarda Sterna. Niestety, wyniki słuchalności były marne…

2004
W ramach żartu Britney Spears poślubiła swojego przyjaciela z dzieciństwa, Jason Alexandera; wkrótce po ceremonii oboje podpisali wniosek o unieważnienie małżeństwa.

2003
Zmarł Kevin MacMichael, gitarzysta zespołu Cutting Crew, który zasłynął przebojem „(I Just) Died in Your Arms”. Miał 51 lat.

1996
Na świat przyszła córka amerykańskiej gwiazdy rocka Patti Smith.
1993
Odbył się pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; w całej Polsce zorganizowano 60 koncertów i zebrano ok. 2 miliony dolarów dla dzieci z wadami serca.

1992
Wokalista grupy Simple Minds, Jim Kerr zawarł związek małżeński z piosenkarką i aktorką Patsy Kensit. Ceremonia odbyła się w Londynie.

1982
W Szwecji urodziła się Emma Ulvaeus, córka Bjorna Ulvaeusa, gitarzysty Abby i jego drugiej żony Leny Kallessjo.

1975
Urodził się francuski twórca muzyki elektronicznej Thomas Bangalter, współzałożyciel i członek duetu Daft Punk oraz uczestnik projektu Stardust.

1970
Zespół The Beatles nagrał ostatnią wspólną piosenkę – „I Me Mine”.

1970
Davy Jones ogłosił swoje odejście z zespołu The Monkees.

1970
W Szczecinie urodził się Jacek Chrzanowski, basista zespołu Hey.

1969
Policja w New Jersey skonfiskowała 30 tysięcy płyt Johna Lennona i Yoko Ono: „Unfinished Music, Nr 1: Two Virgins”. Powodem było zdjęcie nagich artystów na okładce. Płyta – John Lennon: Unfinished Music No. 1: Two Virgins

1965
W kawiarni Crystal w Gdańsku Wrzeszczu, między godziną 11:00 a 14:30 została powołana do życia grupa muzyczna Czerwone Gitary. Pierwszy skład zespołu stanowili Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski.

1947
W Nowej Soli urodził się Seweryn Krajewski, muzyk i kompozytor, lider Czerwonych Gitar.

1946
W Londynie urodził się John Paul Jones – basista i pianista oraz aranżer większości nagrań grupy Led Zeppelin.

1945
W Dallas w Teksasie urodził się Stephen Stills – gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów, członek zespołów Buffalo Springfield, Crosby, Stills, Nash and Young oraz Crosby, Stills and Young.

1926
W Londynie urodził się George Martin, brytyjski producent muzyczny, znany przede wszystkim ze współpracy z grupą The Beatles.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *