Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 04 stycznia

Kalendarium: 04 stycznia

5
(1)

2007
W Miami na Florydzie przyszła na świat Milan Hayat Stapp, córka Scotta Stappa, byłego wokalisty grupy Creed, i jego żony Jaclyn.

2005
Pianista jazzowy Leszek Możdżer został nagrodzony „Paszportem Polityki” w kategorii Estrada. Nagroda została przyznana za wybitny zmysł improwizacji, wyobraźnię muzyczną i wszechstronność, dzięki której polski jazz zyskał nowy oddech i nowych fanów.

2004
W warszawskim hospicjum zmarł Wojciech Seweryn, gitarzysta zespołu Lecha Janerki. Współpracował także z Anną Marią Jopek, Marcinem Rozynkiem i Fiolką Najdenowicz. Muzyk miał 35 lat.

2000
W warszawskim Teatrze Małym odbyła się gala wręczenia nagród Paszporty Polityki. W kategorii Estrada statuetkę odebrał zespół Myslovitz.

1996
Celine Dion stała się pierwszym od 12 lat zagranicznym wykonawcą, którego utwór dotarł do 1. miejsca listy przebojów w Japonii – był to temat przewodni z serialu „Koibito Yo” („My Dear Lover”).

1986
Phil Lynott z Thin Lizzy zmarł na skutek przedawkowania narkotyków.

1981
Na świat przyszła Silvy De Bie, wokalistka belgijskiego duetu Sylver.

1977
W Downpatrick w Irlandii Północnej urodził się Timothy Wheeler – wokalista, gitarzysta i autor utworów zespołu Ash.

1970
W studiu EMI odbyła się ostatnia sesja nagraniowa zespołu The Beatles.

1965
Amerykańska kompania CBS wykupiła za 13 milionów dolarów firmę Fender, słynnego producenta doskonałych gitar.

1965
W Exeter w angielskim hrabstwie Devon przyszła na świat Beth Gibbons, wokalistka trip-hopowej grupy Portishead. W 2002 roku wspólnie z Paulem Webbem (eks-Talk Talk) wzięła udział w projekcie Rustin’ Man.

1962
W Nowym Jorku urodził się Peter Steele, wokalista i basista, wieloletni członek Type O’Negative, związany również m.in z formacjami Carnivore i Repulsion.

1960
W Decatur w stanie Georgia urodził się Michael Stipe, wokalista amerykańskiego zespołu R.E.M..

1956
W Manchesterze urodził się Bernard Sumner, grający – jako Bernard Albrecht – na gitarze i instrumentach klawiszowych w zespole Joy Division. Po samobójczej śmierci Iana Curtisa założył wraz z pozostałymi członkami Joy Division nową grupę – New Order. W 1989 roku założył wraz z Johnnym Marrem z The Smiths postpunkową supergrupę Electronic.

1936
Tygodnik „Billboard” ogłosił pierwszą na świecie listę płytowych bestsellerów, sporządzoną na podstawie ilości sprzedanych egzemplarzy. Na pierwszym miejscu znalazła się płyta skrzypka jazzowego Joe Ventui’ego.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *