Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 04 lipca

Kalendarium: 04 lipca

5
(1)

2009
W Nowym Jorku zmarł Alan Klein, menedżer współodpowiedzialny za sukcesy The Beatles i The Rolling Stones. Miał 77 lat. W połowie lat 60. Klein zaangażował się we współpracę z The Rolling Stones. W 1969 roku został menedżerem The Beatles, choć sprzeciw zgłaszał Paul McCartney. Wielu fanów „Fab Four” wini go nawet za rozpad The Beatles. Klein później kontynuował współpracę z Johnem Lennonem i Yoko Ono. Poza finansową opieką nad zespołami, Klein angażował się w projekty muzyczne i filmowe, produkując m.in. słynne charytatywne przedsięwzięcie George’a Harrisona „The Concert for Bangladesh”.

2009
Podczas koncertu w O2 Arena Królowa Popu – Madonna złożyła hołd zmarłemu Królowi Poppu – Michaelowi Jacksonowi. Fani zgromadzeni w O2 Arena (to w tym miejscu serię 50 koncertów w lipcu 2009 roku miał rozpocząć Jackson) w połowie występu Madonny usłyszeli wiązankę największych przebojów Michaela. W tle na telebimach wyświetlono serię zdjęć zmarłego ”25 czerwca wokalisty.

2007
Kevin Richardson, jeden z wokalistów słynnego boysbandu Backstreet Boys, po raz pierwszy został tatą. Jego żona Kristin urodziła synka, któremu rodzice nadali imię Mason.

2007
Enrique Iglesias wystąpił w Syrii, kraju zaliczanym przez amerykańskiego prezydenta George’a W. Busha do „osi zła”. Od 30 lat nie koncertował tam żaden zachodni muzyk. Iglesias nie zdawał sobie sprawy z wyjątkowego charakteru swojej wizyty w Syrii i wyznał, że został wrobiony w ten „historyczny” występ.

2003
W wieku 58 lat zmarł znany piosenkarz rhythm’n’bluesowy i soulowy Barry White. Artysta sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Szczyt jego popularności miał miejsce w erze disco lat 70., gdy nagrał takie hity jak: „Can’t Get Enough of Your Love, Babe”, „I’m Going to Love You Just a Little Bit More, Baby” oraz „You’re the First, the Last, My Everything”.

1999
Victoria Adams, wokalistka zespołu Spice Girls, wyszła za mąż za brytyjskiego piłkarza Davida Beckhama.

1987
Zmarł John Hammond, producent płyt Boba Dylana, Arethy Franklin i Bruce’a Springsteena.

1987
Podczas „The July Fourth Disarmament Festival” w Związku Radzieckim wystąpili między innymi Doobie Brothers, Santana oraz Bonnie Raitt.

1982
W Maui na Hawajach Ozzy Osbourne poślubił Sharon Arden.

1980
Odbył się pierwszy koncert amerykańskiego zespołu rockowego The Hooters.

1955
W Lancaster w Anglii urodził się John Waite, wokalista, członek m.in. zespołu Bad English.

1954
W Kielcach urodził się Andrzej Poniedzielski – poeta, autor tekstów, humorysta, scenarzysta. Od roku 1980 mąż Elżbiety Adamiak.

1951
W Los Angeles urodził się Ralph Johnson, perkusista grupy Earth, Wind And Fire.

1948
Urodził się Jeremy Spencer, w latach 1967-1970 wokalista i gitarzysta (a także współzałożyciel) grupy Fleetwood Mac. Później związał się z sektą religijną Children Of God a w roku 1973 ukazała się płyta „Jeremy Spencer & The Children Of God”.

1940
Urodził się Dave Rowberry, klawiszowiec The Animals. Grał w zespole od roku 1965, kiedy zastąpił w nim Alana Price’a.

1938
W górniczym miasteczku Slab Fork w Zachodniej Wirginii (USA) urodził się piosenkarz Bill Withers. Jego największe przeboje to „Lean on Me” i „Ain’t No Sunshine”. Ten ostatni utwór znany jest w Polsce także z wersji Budki Suflera – „Sen o dolinie”.

1900
W Nowym Orleanie urodził się Louis 'Satchmo’ Armstrong, trębacz, pieśniarz jazzowy, kompozytor i najpopularniejszy muzyk w historii jazzu. To on właśnie wynalazł 'scat singing’ czyli śpiewanie bez słów. Miało to miejsce w 1927 roku, kiedy w czasie nagrywania piosenki zgubił kartkę z tekstem. Jego największe przeboje to „Hello Dolly” (1964) i „What A Wonderful World” (1968). Kilkukrotnie przyznawano mu nagrodę Grammy. Zmarł ”6 lipca 1971 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *