Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 05 lipca

Kalendarium: 05 lipca

5
(2)

2005
Zespół U2 wystąpił przed 70 tysiącami fanów na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Podczas utworu „New Year’s Day” widzowie zgromadzeni na trybunach wyjęli chusty i koszulki koloru białego, a zgromadzeni na płycie – czerwonego, tworząc w ten sposób gigantyczną polską flagę.

2004
Erykah Badu urodziła drugie dziecko. Dziewczynce dano na imię Puma.

2001
Brytyjski muzyk i wokalista, Elton John, zebrał podczas charytatywnego przyjęcia dla sławnych osobistości, zorganizowanego w jego posiadłości w Windsorze, imponującą kwotę 1,3 miliona dolarów. Pieniądze zostały przeznaczone na walkę z AIDS.

1997
W George w stanie Waszyngton rozpoczęła się trasa koncertowa „Lilith Fair ’97”, zorganizowana z inicjatywy kanadyjskiej piosenkarki Sarah McLachlan. W zmieniającym się składzie wykonawczyń znalazły się m.in. Jewel, Suzanne Vega, Joan Osbourne, Sheryl Crow, Tracy Chapman, Shawn Colvin i Lisa Loeb. Trasa cieszyła się ogromną popularnością, a dolar z każdego sprzedanego biletu trafił na konta organizacji kobiecych.

1984
W Montmorency urodziła się francuska piosenkarka pop Berenice. W Polsce znana głównie z przeboju „I’d rather sleep alone”.

1979
W Sligo w Irlandii urodził się Shane Filan, wokalista boysbandu Westlife.

1977
W Kearny w stanie New Jersey urodził się Ray Toro – gitarzysta amerykańskiej grupy post-punkowej My Chemical Romance.

1975
Podczas festiwalu w Knebworth grupa Pink Floyd po raz pierwszy wykonała utwór „Wish You Were Here”.

1973
W Dublinie przyszła na świat Róisín Murphy, wokalistka brytyjskiego duetu Moloko.

1969
W londyńskim Hyde Parku, na wielkim koncercie zorganizowanym ku pamięci zmarłego dwa dni wcześniej Briana Jonesa, wystąpili między innymi Rolling Stones i King Crimson. Przybyło około 650 tysięcy widzów.

1959
W Cleveland w Ohio urodził się wokalistka i autor piosenek – Marc Cohn. Artysta zasłynął dzięki piosence „Walking in Memphis” (często błędnie przypisywanej Bruce’owi Springsteenowi), która znalazła się na jego płycie „Marc Cohn” z 1991 roku.

1944
W Toronto w Kanadzie urodził się Robbie Robertson, współzałożyciel i gitarzysta grupy The Band. Jako solista zadebiutował albumem „Robbie Robertson” w 1987 roku.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *