Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 05 lutego

Kalendarium: 05 lutego

0
(0)

2009
W szpitalu w Strzelcach Opolskich zmarł Władysław Bartkiewicz – współtwórca i organizator ponad trzydziestu festiwali opolskich. Przyczyną śmierci były powikłania związane z tętniakiem mózgu.

2007
Przedstawiciele zespołu The Beatles i komputerowy gigant Apple zawarli porozumienie i zakończyli 25-letni spór o prawa do nazwy. Kompania Apple Inc będzie miała teraz pełne prawa do nazwy, jednocześnie uznając znak towarowy Apple Corps, który będzie używany w stosunku do niektórych produktów sygnowanych przez The Beatles.

2006
W nowojorskim Brooklynie, pod magazynem, w którym kręcono klip Busta Rhymesa, doszło do strzelaniny. W jej wyniku zginął 29-letni Israel Ramirez, ochroniarz rapera.

1995
Pearl Jam pod pseudonimem Piss Bottle Men wystąpił wyłącznie dla członków swojego fanclubu w Moore Theater w Seattle.

1991
Członkowie anarchistyczno-popowej formacji KLF zostali aresztowani w Battersea w Londynie za zniszczenie billboardu „Sunday Times”. Znajdujące się na plakacie słowo Gulf przerobili na KLF.

1969
W Bostonie urodził się Bobby Brown, amerykański wokalista soulowy i R&B;, mąż Whitney Houston.

1968
W Honolulu urodził się Chris Barron, wokalista grupy Spin Doctors.

1964
W Seattle urodził się Duff „Rose” McKagan, basista zespołu Guns N’ Roses, obecnie członek formacji Velvet Revolver.

1949
Urodził się Nigel Olsson, perkusista Spencer Davis Group. Po rozpadzie tego zespołu dołączył do Elton John Band. Nagrywał również solo.

1944
Urodził się Al Kooper, amerykański klawiszowiec, gitarzysta i kompozytor. Debiutował jako 15-latek. W połowie lat 60. był współautorem przeboju Gary Lewisa & The Playboys – „This Diamons Ring”. Przełom nastąpił po albumie „Highway 61 Revisited” Boba Dylana, a szczególnie utworze „Like A Rolling Stone”, w którym grał na instrumentach klawiszowych. W 1966 roku założył grupę Blues Project, a rok później Blood, Sweat & Tears. W latach 70. opuścił zespół i grał między innymi z Jimim Hendrixem i The Rolling Stones. Pracował również jako producent.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *