Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 06 lutego

Kalendarium: 06 lutego

4
(1)

2011
Podczas wakacji w hiszpańskiej miejscowości Estepona, zmarł we śnie, gitarzysta i wokalista, Gary Moore. Artysta współpracował między innymi z zespołem Thin Lizzy. Jego największym sukcesem komercyjnym był album „Still Got the Blues” z 1990 roku – utwór tytułowy okazał się wielkim przebojem.

2005
Paul McCartney wystąpił podczas przerwy w połowie XXXIX edycji finału rozgrywek futbolu amerykańskiego o Super Bowl. Zagrał cztery piosenki: „Drive My Car”, „Get Back”, „Live and Let Die” i „Hey Jude”.

2004
Sting odebrał nagrodę fundacji Musicares, przyznaną mu za zaangażowanie w działalność charytatywną. Na uroczystości wręczenia mu tego wyróżnienia byli m.in. Mary J. Blige, Bob Geldof i Elvis Costello.

2001
Wydano debiutancki album niemieckiego zespołu ATC, zatytułowany „Planet Pop”. Płyta – ATC: Planet Pop

1998
Carl Wilson z Beach Boys, najmłodszy z trójki braci Wilsonów, zmarł na raka płuc w swoim domu w Los Angeles. Miał 51 lat.

1998
W wypadku samochodowym zginął austriacki wokalista i kompozytor Falco. Jego największe przeboje to: „Rock Me Amadeus” (1986), „Vienna Calling” (1986) i „Jeanny” część pierwsza i druga.

1995
Wokalistki towarzyszące Bobowi Marleyowi, czyli trio The I-Threes zjednoczyły się na specjalny koncert w 50. rocznicę urodzin artysty. Koncert odbył się w muzeum Boba Marleya na Jamajce, a występowali również Ziggy Marley and the Melody Makers.

1994
Nirvana rozpoczęła ostatnią europejską trasę koncertową.

1990
Billy Idol złamał rękę i nogę podczas jazdy na motocyklu. Wracał ze studia nagraniowego gdzie pracował nad albumem „Charmed Life”.

1990
Po raz pierwszy w historii brytyjskiej listy przebojów trzy pierwsze miejsca zajmowali wykonawcy spoza Wielkiej Brytanii i USA: 1. Sinead O’Connor (Irlandia), 2. Kylie Minogue (Australia), 3. Technotronic (Belgia).

1984
W Tallinie urodziła się Piret Järvis, od 2003 roku wokalistka estońskiego zespołu Vanilla Ninja.

1979
W Chişinău urodził się Dan Bălan, lider mołdawskiego boysbandu O-Zone.

1978
W Paryżu urodziła się wokalistka Yael Naïm – w jej żyłach płynie mieszanka krwi francuskiej oraz sefardyjskich Żydów z Tunezji.

1966
W Warrington urodził się Rick Astley, angielski piosenkarz popowy, popularny szczególnie w drugiej połowie lat 80., kiedy współpracował ze znanym triem producentów Stock, Aitken i Waterman.

1962
W Lafayette w stanie Indiana urodził się William Rose, Jr., pod pseudonimem Axl Rose wokalista Guns N’ Roses.

1958
John Lennon i Paul McCartney poznali George’a Harrisona – kandydata do grupy The Quarry Men.

1950
Urodziła się Natalie Cole – piosenkarka, córka legendarnego jazzmana Nata „Kinga” Cole’a, jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na świecie.

1945
W St. Ann na Jamajce urodził się Robert Nesta Marley, znany jako Bob Marley, najsłynniejszy muzyk reggae.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *