Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 07 lutego

Kalendarium: 07 lutego

0
(0)

2009
Na świat przyszedł drugi syn brytyjskiej wokalistki Sophie Ellis-Bextor – Kit Valentine. Piosenkarka ma ze swoim mężem Richardem Jonesem jeszcze jedno dziecko – 4-letniego Sonny’ego.

1997
Odbyła się premiera filmu „Nocne Graffiti” M. Dutkiewicza, gdzie Kasia Kowalska wcieliła się w rolę 18-letniej Moniki – narkomanki. Nakładem PolyGram Polska ukazał się soundtrack z muzyką z tego filmu, skomponowaną w głównej części przez Roberta Jansona.

1987
W Twardorzeczce koło Żywca urodziła się Monika Brodka – laureatka trzeciej edycji programu „Idol”.

1980
W Sports Arena w Los Angeles odbyła się premiera spektaklu „The Wall” grupy Pink Floyd. Przeszedł on do historii jako najambitniej pomyślany, najbardziej efektowny i najdroższy spektakl w historii muzyki rockowej. Kosztował 1,5 miliona dolarów a od 7 do 13 lutego oglądnęło go w L.A. ponad 140 tysięcy osób. Później Pink Floyd wyruszyli ze spektaklem „The Wall” w trasę, jednak ze względu na wysokie koszty wystawiono go jedynie 29 razy. Wcześniej – 23 listopada 1979 roku – ukazała się studyjna płyta „The Wall”. Płyta – Pink Floyd: The Wall

1979
W Bydgoszczy urodził się polski gitarzysta rockowy – Aleksander „Olass” Mendyk. Pod koniec lat 90., jako drugi gitarzysta, grał podczas koncertów Sweet Noise. Był współtwórcą zespołu NoNe. Od 2004 roku związał się z grupą Acid Drinkers.

1975
W Richmond w stanie Virginia urodził się Wes Borland (właściwie Wesley Louden Borland), amerykański gitarzysta rockowy. Grać zaczynał w black metalowej grupie Goatslayer, a w 1994 roku dołączył do formacji Limp Bizkit. Zespół opuścił w roku 2001 i od tego czasu angażuje się w wiele mniejszych projektów.

1970
Ian Anderson, lider Jethro Tull, ożenił się z Jennie Franks.

1962
W New Jersey urodził się David Bryan, były klawiszowiec zespołu Bon Jovi.

1960
W Glasgow urodził się Steve Bronski z brytyjskiej formacji Bronski Beat.

1960
Urodziła się Urszula Kasprzak, jedna z najbardziej popularnych polskich wokalistek rockowych lat 80. i 90. W latach 1982-87 współpracowała z Budką Suflera, następnie z powodzeniem kontynuowała karierę solową oraz jako członkini grupy Jumbo.

1959
Urodził się Brian Travers, saksofonista w grupie UB40. Był również reżyserem wielu ich teledysków.

1959
W Lubbock, w Teksasie, pochowano pioniera rock’n’rolla Buddy’ego Holly.

1949
W Południowym Londynie urodził się Alan Lancaster, muzyk grupy Status Quo.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *