Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 08 lutego

Kalendarium: 08 lutego

0
(0)

2009
W Zakopanem zmarł Andrzej Bachleda – Curuś, śpiewak operowy.

2006
W Los Angeles po raz 48. rozdano nagrody Grammy. Największym zwycięzcą okazała się grupa U2, która zdobyła 5 statuetek (we wszystkich 5 kategoriach, w których była nominowana!), w tym za najlepszą piosenkę i najlepszy album („How to Dismantle an Atomic Bomb”). W sumie U2 zdobyło już 22 nagrody Grammy i plasuje się na 6. miejscu klasyfikacji wszech czasów. Płyta – U2: How To Dismantle An Atomic Bomb

2001
Eminem po raz pierwszy wystąpił w Wielkiej Brytanii, w sali Manchester Arena.

1980
David Bowie rozwiódł się z Angie. Żona Bowie’ego była inspiracją do napisania utworu Rolling Stones pod tym właśnie tytułem.

1979
Po 6 miesiącach prób zespół UB40 (nazwa została zaczerpnięta z angielskiego formularza zasiłku dla bezrobotnych) zadebiutował w klubie Horse and Hounds w King’s Heath w rodzinnym Birmingham.

1974
Urodził się francuski twórca muzyki elektronicznej Guy-Manuel de Homem-Christo, współzałożyciel i członek duetu Daft Punk.

1973
W wieku 53 lat zmarł Max Yasgur, amerykański farmer, na którego polach odbył się w 1969 roku festiwal Woodstock.

1961
W Hollywood (Kalifornia) urodził się Vince Neil (wł. Vincent Neil Wharton), wokalista glammetalowego zespołu Mötley Crüe.

1959
W Melbourne urodził się Paul Hester, perkusista i wokalista Crowded House.

1932
Urodził się John Williams, dyrygent i kompozytor. Twórca muzyki filmowej znany głównie z ilustracji muzycznej między innymi do „Szczęk”, „Gwiezdnych wojen” i „E.T.”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *