Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 06 czerwca

Kalendarium: 06 czerwca

4
(1)

2003
Dave Rowberry, niegdyś klawiszowiec znanej brytyjskiej grupy The Animals, został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Londynie.

2001
Powstała śląska hard rockowa grupa Kruk. Założycielami zespołu są: Piotr Brzychcy (gitarzysta) i Krzysztof Walczyk (klawiszowiec).

1992
Varg Vikernes, założyciel norweskiego blackmetalowego zespołu Burzum, podpalił słynny klepkowy kościół Fantoft stavkirke, znajdujący się na przedmieściach Bergen (Fana), zbudowany 1150 roku. Zabytkowy budynek doszczętnie spłonął. Ruiny spalonego kościoła znalazły się na okładce płyty „Aske” (norw. popioły) zespołu Burzum.

1991
Martin Gore (Depeche Mode) po raz pierwszy został ojcem. Jego partnerka Suzanne Boisvert urodziła córkę Vivę Lee Gore.

1989
W wieku 35 lat w Berlinie Zachodnim zmarł na raka Bolek „Szrank” Bielecki, pracownik techniczny grup SBB, Krzak, Perfect, Dżem, Young Power i wielu innych.

1980
Zespół Maanam wystąpił na I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji – Jarocin ’80.

1970
Urodził się James Shaffer – gitarzysta zespołu Korn.

1969
Wykrystalizował się najsłynniejszy skład Deep Purple – Richie Blackmore, Ian Gillan, Jon Lord, Ian Paice, Roger Glover, który nagrał legendarne albumy „In Rock”, „Fireball” czy „Made In Japan”. W tym składzie muzycy spotkali się ponownie w latach 80., czego efektem była między innymi znakomita płyta „Perfect Strangers”. Polscy fani mogli zobaczyć grupę w jej najsłynniejszym składzie tylko raz, w Zabrzu na początku lat 90. Płyta – Deep Purple: Deep Purple in Rock Płyta – Deep Purple: Fireball Płyta – Deep Purple: Made in Japan Płyta – Deep Purple: Perfect Strangers

1969
Rod Stewart, jako solista, podpisał kontrakt z Mercury Records.

1968
Dzień po zamachu na Roberta Kennedy’ego zespół Rolling Stones nagrał w Los Angeles utwór „Sympathy For The Devil”, w którym znalazła się aluzja do zamachu.

1960
Na Long Island urodził się Steve Vai, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent nagrań. Zaczynał karierę w zespole Franka Zappy. Później współpracował z zespołami Alcatrazz, Davidem Lee Rothem i Whitesnake. Jego pierwszym, solowym wydawnictwem był album „Flex-Able”.

1947
Urodził się perkusista zespołu Dire Straits, Terry Williams.

1944
W Tilsit w Niemczech urodził się Edgar Froese, multiinstrumentalista i współtwórca legendarnej formacji elektronicznej Tangerine Dream. Nagrywał również płyty solowe.

1944
W Lewistown w stanie Maine urodził się Clerence White, wokalista i gitarzysta The Byrds. Zginął w wypadku samochodowym 19 lipca 1973.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *