Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 07 czerwca

Kalendarium: 07 czerwca

4
(1)

2009
W hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii zmarł 64-letni Hugh Hopper, basista zespołu Soft Machine. Przyczyną śmierci artysty była białaczka. Chorobę wykryto w 2008 roku. Od tego czasu muzyk poddany został chemioterapii. Hopper dołączył do Soft Machine w 1968 roku. Był odpowiedzialny za większość utworów pochodzących z klasycznych płyt Soft Machine: „Third” i „Fourth”. Odszedł z zespołu w roku 1984 i wtedy też zadebiutował solowym albumem zatytułowanym „1984”.

1988
Wytwórnia Atlantic zgodziła się na uaktualnienie należnych jej artystom tantiem i ustanowiła fundusz powierniczy przekazujący wolne od podatków darowizny artystom w trudnej sytuacji.

1975
Firma Sony po raz pierwszy zaprezentowała publicznie magnetowid.

1971
W Verum w Szwecji odbył się ślub Bjorna Ulvaeusa i Angethy Faltskog. Obydwoje byli członkami grupy ABBA.

1967
W Santa Monica w Kalifornii urodził się Dave Navarro (właśc. David Michael Navarro), gitarzysta grupy Jane’s Addiction. W latach 1993-1998 Navarro występował w zespole Red Hot Chili Peppers; nagrał z nimi jedną płytę – „One Hot Minute”.

1966
Pierwsza żona Roya Orbisona – Claudette, zginęła w wypadku samochodowym.

1965
W Czeladzi urodził się Robert Janson, kompozytor, gitarzysta i producent, lider zespołu Varius Manx.

1959
W Londynie urodził się John Keeble, perkusista grupy Spandau Ballet.

1958
W Minneapolis urodził się Prince Rogers Nelson czyli Prince – wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista, zwany „Księciem z Minneapolis”.

1940
W Południowej Walii urodził się jeden z najpopularniejszych wokalistów, który śpiewał prawie we wszystkich stylach od rocka po dance z elementami techno – Thomas John Woodward, czyli Tom Jones.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 4 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *