Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 08 czerwca

Kalendarium: 08 czerwca

5
(1)

2009
Po miesięcznej przerwie na trasę „The Tour Of Universe” powróciła grupa Depeche Mode. Podczas koncertu w Lipsku wokalista Dave Gahan, u którego wykryto wcześniej guza pęcherza, podziękował fanom za wsparcie podczas jego kłopotów ze zdrowiem. Trasa została przerwana ”12 maja w Atenach.

1998
W londyńskim kościele St. Martin-in-the-Fields odbyło się nabożeństwo żałobne Lindy McCartney. Na ceremonii po raz pierwszy od niemal 30 lat spotkali się trzej żyjący członkowie The Beatles. W nabożeństwie uczestniczyli także Elton John, Peter Gabriel, Sting i Pete Townshend.

1987
Z siedemnastego piętra hotelu Dumont Plaza w Nowym Jorku wyskoczył Yogi Horton, ceniony amerykański perkusista. Grał między innymi na płytach Whitney Houston, Johna Lennona, Diany Ross, Luthera Vandrossa i Arethy Franklin.

1981
Na świat przyszedł Alexander Max Band, współzałożyciel i wokalista kalifornijskiej grupy The Calling.

1977
W Atlancie w stanie Georgia urodził się raper i producent Kanye Omari West.

1974
Rick Wakeman, klawiszowiec zespołu Yes, odszedł z grupy, aby skoncentrować się na karierze solowej. Dwa miesiące później jego miejsce zajął Patrick Moraz.

1967
W Szkocji urodził się Neil Mitchell, klawiszowiec grupy Wet Wet Wet.

1965
W Nowym Jorku urodził się Robert 'Rob’ Pilatus, członek niesławnego duetu Milli Vanilli. Po skandalu, jaki wybuchł, gdy okazało się, że członkowie grupy jedynie ruszali ustami do tekstów wyśpiewywanych przez muzyków studyjnych, Pilatus popadł w narkomanię i zaczął mieć kłopoty z prawem. ”3 kwietnia 1998 znaleziono go martwego w hotelu we Frankfurcie.

1962
Urodził się Nick Rhodes, klawiszowiec Duran Duran.

1961
Urodził się Nicholas „Nick” John James Barrett, lider i gitarzysta progresywnej grupy Pendragon.

1960
W Manchesterze urodził się Mick Hucknall – lider i wokalista zespołu Simply Red.

1953
Niedaleko Swansea w Południowej Walii urodziła Gaynor Hopkins, znana jako Bonnie Tyler.

1951
W Krakowie urodziła się Olga Jackowska, czyli Kora. Od 1976 roku jest wokalistką grupy Maanam. W latach 1971-1984 była żoną Marka Jackowskiego – lidera i gitarzysty Maanamu. W 1993 roku zadebiutowała również jako solistka albumem „Ja pana w podróż zabiorę”.

1946
Nagranie „(Get Your Kicks On) Route 66” Nata 'Kinga’ Cole’a weszło na listę przebojów R&B;, gdzie dotarło do 3. miejsca.

1944
Urodził się Boz Scaggs, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. W drugiej połowie lat 60. towarzyszył grupie Steve Miller Band. W latach 70. odnosił sukcesy jako solista.

1940
W Jersey City w stanie New Jersey urodziła się córka Franka Sinatry, Nancy.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *