Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 07 maja

Kalendarium: 07 maja

0
(0)

2003
Sąd w Los Angeles nakazał zapłacić Dr. Dre 1,5 miliona dolarów za wykorzystanie bez pozwolenia sampli z piosenki „Backstrokin’” (1980) zespołu Fatback. Sample znalazły się w utworze „Let’s Get High” Dr. Dre z roku 2000.

Jon Bon Jovi
2002
Przyszło na świat trzecie dziecko Jona Bon Jovi, lidera zespołu Bon Jovi. Dorothea, małżonka Jona, powiła chłopca, który otrzymał imiona Jacob Hurley.

1998
Steve Perry opuścił zespół Journey.

1998
Z okazji ponownego otwarcia Museum of Art w Santa Monica w Kalifornii odbył się performance Becka – „New Age Evisceration 1”. Performance był częścią multimedialnej instalacji łączącej twórczość Becka oraz jego dziadka, artysty Ala Hansena.

1982
Zespół Depeche Mode po raz pierwszy wystąpił za oceanem. Areną debiutu był nowojorski The Ritz, a zespół zagrał tam jeden z najlepszych koncertów podczas amerykańskiej części trasy „See You Tour”.

1971
W Sztokholmie urodził się wokalista Eagle-Eye Cherry, brat Neneh Cherry i syn trębacza jazzowego Dona Cherry’ego.

1968
Aretha Franklin zarejestrowała swój francuski koncert, który następnie znalazł się na płycie „Aretha in Paris”. Płyta – Aretha Franklin: Aretha in Paris

Elton John
1968
Reginald Dwight oficjalnie zmienił nazwisko na Elton John.

1967
Bob Dylan udzielił pierwszego wywiadu od czasu wypadku motocyklowego, do którego doszło w 1966 roku. Rozmowa ukazała się w „Daily News”.

1951
W Katowicach urodził się Ireneusz Dudek, bluesman, kompozytor, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów, organizator katowickich Rawa Blues Festiwali, znany także z parodystycznego projektu Shakin’ Dudi.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *