Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 08 maja

Kalendarium: 08 maja

0
(0)

2012
W warszawskim klubie Palladium odbyły się dwa koncerty zespołu Foster the People. Było to pierwsze spotkanie grupy muzyków z polskimi fanami. Po koncertach pojawił się wpis grupy na Twitterze: „Uwaga wszystkie zespoły! Zagrajcie koncert w Warszawie. Najlepsza publiczność!”.

2010
Cesaria Evora, wokalistka pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka, trafiła do szpitala. Z powodu nasilenia się choroby wieńcowej artystka przeszła operację serca.

2006
Członkowie The Beatles i ich spadkobiercy przegrali proces sądowy z amerykańskim gigantem Apple Computer. Przedmiotem sprawy było logo wytwórni płytowej Apple Corps, założonej przez Beatlesów. Bardzo podobnego logo używa także firma Apple Computer. Byli Beatlesi oskarżyli ją o złamanie zawartej kilka lat temu umowy, na mocy której logo Apple Computer miało nigdy nie zostać wykorzystane w przemyśle muzycznym, a tak stało się – ich zdaniem – w przypadku sklepu iTunes, sprzedającego pliki muzyczne.

2003
Elton John ogłosił, że wraz z autorem tekstów Berniem Taupinem napiszą broadwayowski musical oparty na powieści Anne Rice „The Vampire Lestat” („Wampir Lestat”).

2002
Mariah Carey podpisała kontrakt płytowy z Island Records. Firma będzie dystrybuować albumy Mariah, które wydawać będzie założona przez nią wytwórnia płytowa.

1992
Władze miejskie Rolling Fork w stanie Missisipi odsłoniły pomnik Muddy’ego Watersa. Na monumencie znalazła się inskrypcja: Muddy Waters, mistrz bluesa, urodził się jako McKinley Morganfield w 1915 roku w pobliżu Rolling Fork. Jego niezwykła technika muzyczna i interpretacje wywarły ogromny wpływ na rozwój muzyki bluesowej z delty Missisipi.

1981
W wychodzącym w Kalifornii magazynie „The Recycler” ukazało się ogłoszenie – pochodzący z Danii perkusista, Lars Ulrich, poszukiwał chętnych do założenia zespołu mającego grać w stylu nowej fali brytyjskiego heavy metalu.

1981
W Poznaniu odbył się pierwszy przegląd rockowy ROCK ARENA.

1977
Po debiutanckim koncercie w Metropolitan Opera House w Nowym Jorku, Olivia Newton-John otrzymała propozycję zagrania roli Sandy w filmowej wersji „Grease”.

1972
W Brisbane w Australii urodził się Darren Hayes, były wokalista formacji Savage Garden, który po rozpadzie grupy kontynuuje karierę solową.

1964
Urodził się Dave Rowntree, członek angielskiej grupy Blur.

1953
Urodził się Billy Burnette, członek grupy Fleetwood Mac.

1953
W Holandii urodził się Alex Van Halen, współzałożyciel i perkusista grupy Van Halen. Jest starszym bratem Eddiego Van Halena.

1951
W Fort Campbell urodził się Chris Frantz, współzałożyciel i perkusista zespołu Talking Heads. Grał również w grupach Tom Tom Club i The Beans, a później w reaktywowanym (w niepełnym składzie) Talking Heads, działającym teraz jako The Heads.

1951
Urodził się Philip Bailey, amerykański wokalista i perkusista. Od 1972 roku był członkiem Earth, Wind And Fire.

1944
W Wielkiej Brytanii przyszedł na świat Gary Glitter, gwiazda glam rocka. Naprawdę nazywa się Paul Gadd, był wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Jego największe przeboje to „Rock And Roll Parts 1 And 2” (1972), „I’m The Leader Of The Gang” (1973) i „I Love You Love, Me Love” (1973). Od końca lat 70. występował na scenach kabaretowych i cyrkowych. W 1999 roku został oskarżony, a następnie skazany, za posiadanie w komputerze dziecięcej pornografii.

1944
W Londynie urodził się Bill Legend, w latach 1971-74 perkusista grupy T.Rex.

1943
Urodził się Paul Samwell-Smith, w latach 1963-66 basista zespołu The Yardbirds. Od 1983 roku gra w grupie Box Of Frogs.

1940
Urodził się Ricky Nelson. Naprawdę nazywa się Eric Hilliard Nelson. Wśród jego największych przebojów znalazły się piosenki „Travellin’ Man” oraz „Poor Little Fool”.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *