Ach!Blog

blog osobisty Tomasza Achtelika

Kalendarium: 08 lipca

Kalendarium: 08 lipca

5
(3)

2024
Zmarł Tadeusz Wojciech Woźniak – polski muzyk, kompozytor oraz wokalista. Autor hitu „Zegarmistrz światła”

2012
Fani Sir Eltona Johna z całej Polski zjechali się do Łodzi. I chyba nikt nie żałował, bo w programie występu, który odbył się w ramach trwającej letniej trasy artysty, znalazły się jego największe hity: „Candle in the Wind”, „Rocket Man”, „Sacrifice”, „Honky Cat”, „I’m Still Standing”, „Crocodile Rock” czy „Your Song”. A sam Elton dał z siebie wszystko!

2007
Dwoje fanów zostało poszkodowanych w wyniku awarii efektów pirotechnicznych w czasie koncertu Beyonce w amerykańskim St. Louis. Fani trafili do szpitala z lekkimi obrażeniami.

2005
W Nowym Jorku odbył się pogrzeb Luthera Vandrossa. Na ceremonii obecni byli między innymi Alicia Keys, Usher, Patti LaBelle, Stevie Wonder i Aretha Franklin. Artysta zmarł ”1 lipca 2005 roku.

2003
Britney Spears, która do tej pory obnosiła się ze swoim dziewictwem, przyznała w wywiadzie dla magazynu „W”, że uprawiała seks z Justinem Timberlake’em (z 'N Sync) – jej byłym chłopakiem. Wcześniej wokalistka zapewniała, że poczeka z tym do ślubu.

1998
Na świat przyszedł syn Willa Smitha i jego żony, aktorki Jady Pinkett Smith.

1994
W Indianapolis, podczas finałowego koncertu trasy „Devotional Tour” grupy Depeche Mode, Dave Gahan (wokalista formacji) skacząc ze sceny uderzył w barierki stojące pod nią i złamał kilka żeber.

1988
Stevie Wonder zapowiedział, że będzie kandydował w wyborach na burmistrza Detroit w 1992 roku.

1970
W Los Angeles urodził się Beck Hansen, w skrócie Beck, uznawany za najbardziej eklektycznego, niespójnego i nieprzewidywalnego spośród współczesnych artystów rockowych.

1969
Marianne Faithfull została znaleziona w śpiączce na planie filmu „Ned Kelly”, w którym miała wystąpić razem ze swoim chłopakiem, Mickiem Jaggerem. Podobno świadomie przedawkowała narkotyki, kiedy dowiedziała się, że Jagger chce z nią zerwać.

1962
W Anchorage urodziła się amerykańska wokalistka i autorka piosenek Joan Osborne.

1961
W Nottingham w Anglii urodził się Andrew John Fletcher, współzałożyciel i klawiszowiec zespołu Depeche Mode.

1957
Urodziła się Wanda Kwietniewska – wokalistka grup Lombard i Banda i Wanda, później kontynuująca karierę solową.

Podoba Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdkę i zagłosuj

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 3

Jeszcze nie oceniano.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *